Sniegas ir varvekliai ne tik puošia, bet ir kelia pavojų

Gausiai iškritęs sniegas papuošė gamtą, namų stogus, ir toks žiemos vaizdas kėlė džiaugsmą. Tačiau oro temperatūrai šylant, turime būti atidūs. Dėl atodrėkio ant stogų susidarę varvekliai, sniego nuošliaužos gali sužaloti praeivius, apgadinti šalia stovinčius automobilius. Geriausias būdas išvengti galimų nuostolių, sveikatos sužalojimų – sniegą ir varveklius nuo stogų nuvalyti.

Alytaus rajono savivaldybė ragina pastatų savininkus, daugiabučių bendrijų pirmininkus, pastatus administruojančias įmones nudaužyti varveklius, pašalinti nuo pastatų stogų susidariusias sniego sankaupas. Iki tol pavojingas vietas privaloma aptverti ir taip užtikrinti saugumą.

Be to, ant statinių stogų susikaupęs sniegas gali ne tik sužaloti praeivius, bet sugadinti ir pastatus. „Dėl temperatūros pokyčių formuojasi ledas ar vanduo ir padidėja laikančiųjų konstrukcijų apkrovos. Tai turi įtakos konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui, todėl didėja statinių galimų griūčių rizika. Todėl prašome statinių naudotojų ir techninių prižiūrėtojų atkreipti dėmesį į žiemos metu didėjančią riziką ir galimus nelaimingus atsitikimus, jeigu nebus laiku nuvalomas sniegas ir ledas nuo statinių“, – sako Alytaus rajono savivaldybės Komunalinio ir architektūros skyriaus inžinierius Michailas Šimčikas.

Jis atkreipia statinių savininkų, naudotojų dėmesį, kad siekiant išvengti galimų avarijų ar nelaimingų atsitikimų, būtina stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui bei imtis skubių priemonių susikaupusio sniego pašalinimui nuo statinių išorinių atitvarų. Tik tokiu būdu galima išvengti neleistinų konstrukcijų deformacijų ir skaudžių avarijų pasekmių.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą