Alytaus rajono Vietos veiklos grupė dirbs keturiomis kryptimis

Įvyko Alytaus rajono vietos veiklos grupės (VVG), kuri vienija Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių valdžios, verslo ir bendruomenių atstovus, visuotinis rinkiminis susirinkimas. Nuotoliniu būdu buvo renkamas pirmininkas ir valdyba. Pirmininke trejų metų laikotarpiui  išrinkta Vida Vrubliauskienė. VVG pirmininko veikla yra neatlygintina.

Valdyba atsinaujino

Darbą pradėjo ir naujai išrinkta VVG valdyba. Pagal įstatus, valdybą sudaro 12 narių: 3 valdžios, 4 verslo sektorių ir 5 pilietinės visuomenės atstovai.

Trečdalis valdybos narių turi būti rotuojami kas trejus metus.  Penktosios kadencijos valdyboje trejų metų laikotarpiui  išrinkti: Andrius Karlonas, Edita Zagurskienė, Saulius Belickas, Rūta Matonė, Aurelija Aldonytė, Milda Stanevičienė, Ramūnas Kuzmickas, Asta Kisielienė, Tomas Vailionis, taip pat Birštono savivaldybės atstovai: Vytas Kederys, Edita Jakučionienė, Simona Vasiliauskaitė.

Susirinkimo metu patvirtinta Alytaus rajono VVG pirmininko, valdybos, finansinė, revizijos komisijos bei Vietos plėtros strategijos ataskaitos.

Darbai tęsiami

Naujai kadencijai išrinkta pirmininkė V. Vrubliauskienė padėkojo už pasitikėjimą, palaikymą ir pagalbą įgyvendinat projektus, pristatė planuojamus darbus.

„Užmezgėme ryšius su Lietuvos ir užsienio organizacijomis, su kuriomis įgyventiname bendrus  projektus. Esame įsitraukę į tinklines organizacijas: Vietos veiklos grupių tinklą, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungą, Kaimo tinklą. Taip pat esame įtraukti į Nacionalinę bendruomeninių organizacijų tarybos veiklą prie Vidaus reikalų ministerijos. Šiuo metu laukiame informacijos dėl pereinamojo laikotarpio finansinės paramos, tad sausio pabaigoje vyks nuotolinis LR žemės ūkio ministerijos ir visų Lietuvos VVG  posėdis, kuriame sužinosime apie naująjį 2021-2027 metų VVG finansavimo laikotarpį“,  – sakė V. Vrubliauskienė.

Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuota vietos plėtros strategija 2015-2020 metams vis dar  įgyvendinama.

„Labai džiaugiamės, kad Vietos plėtros strategijos lėšomis iš dalies buvo finansuoti tokie svarbūs projektai, kaip  Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos tvarkymas, 4 sporto aikštynų įrengimas Užupiuose, Mergalaukyje, Kumečiuose, Verebiejuose“, – sakė Alytaus rajono VVG pirmininkė. 

Taip pat įgyvendinta nemažai vietos verslo projektų. Daugiau kaip 70 proc. strategijos darbų jau padaryta, kitiems pasirašytos sutartys, projektai vykdomi. Šiuo metu VVG administruoja 32 iš suplanuotų 47 vietos projektų.

V. Vrubliauskienė pažymėjo, kad toliau bus dirbama keturiomis kryptimis: populiarinamas lėtasis turizmas, skatinama savanorių veikla, plečiama partnerystė su vietos, Lietuvos ir  užsienio organizacijomis. Dirbant kartu su VVG nariais bus siekiama pažangaus kaimo principų VVG teritorijoje įgyvendinimo.

„Pažangūs kaimai - tai  gyvenvietės, kurių integruotas vystymasis paremtas įvairiomis priemonėmis, tradiciniais ir naujais tinklais, paslaugomis naudojant skaitmenines, telekomunikacines technologijas, inovacijas, vietos ir globalias žinias,  optimaliai panaudojant visų rūšių infrastruktūrą.  Ir toliau skatinsime bendruomenes, besiremiant esamomis savo kaimų stiprybėmis ir ištekliais, kurti naujas galimybes vietos gyventojams  bei prisidėti prie kaimo pokyčių“, – apie ateities planus kalbėjo VVG pirmininkė V. Vrubliauskienė.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą