Po patikrinimo – vėl bauda „Ekonovus“, ARATC pasitelkė kitą vežėją

Visą savaitgalį Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) kontrolieriai tikrino, ar išvežamos pakuočių atliekos Alytuje, o pirmadienio rytą buvo paskaičiuota ir išrašyta dar viena bauda vežėjui, bendrovei „Ekonovus“.

Taip pat ARATC ėmėsi ir kitų skubių veiksmų problemai spręsti. Buvo kreiptasi į kitą atliekų vežimo įmonę, su kuria jau sutarta dėl pakuočių atliekų surinkimo ir išvežimo iš neištuštintų kolektyvinių konteinerių. Papildomai samdomo vežėjo patirtas išlaidas turės kompensuoti „Ekonovus“. 

„Deja, savaitgalinio patikrinimo metu mums teko skaičiuoti daugybę laiku neištuštintų kolektyvinių konteinerių. Kovo 12 ir 13 dienomis Alytuje turėjo būti surenkamos ir išvežamos popieriaus atliekos, bet daug kur jų konteineriai stovėjo pilnutėliai dar ir kovo 14 dieną. Mes neturime kitų svertų, kaip tik skirti vežėjui baudas už laiku nesuteiktas paslaugas, ir ieškoti išeities, kad miestas nebeskendėtų neišvežtose šiukšlėse“, - sakė ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas. 

Už laiku neištuštintus popieriaus konteinerius po savaitgalio patikrinimo bendrovei „Ekonovus“ paskaičiuota dar 579 eurų bauda – pirmadienio rytą jai išsiųstas ARATC raštas, kuriuo informuojama apie taikomas sankcijas. 

Tai jau antroji bauda įmonei per pastarąsias dvi darbo dienas. Kaip jau buvo pranešta, už laiku neišvežtas plastiko ir stiklo atliekas penktadienį „Ekonovus“ buvo paskaičiuota 2600 eurų bauda. Bendrovė paraginta laikytis sutartinių įsipareigojimų ir nedelsiant ištuštinti konteinerius, kurie turėjo būti ištuštinti kovo 9-11 dienomis. 

Tačiau savaitgalį tikrinant, kaip vežamos popieriaus atliekos, kai kur dar buvo aptikti ir neištuštinti plastiko bei stiklo konteineriai. 

„Po primygtinių reikalavimų ir skirtų sankcijų nemažai šių konteinerių buvo ištuštinti, bet dar tikrai ne visi. Tikrinimo metu pastebėjome, kad blogiausia situacija šįkart buvo Vidzgiryje“, - kalbėjo M. Krasauskas. 

Jis patikino, kad ARATC kontrolieriai ir toliau tikrina, kaip laikomasi konteinerių ištuštinimo grafiko, vežėjas nuolat informuojamas apie aptiktus neištuštintus konteinerius ir neatmetama,  kad jo laukia dar viena bauda. 

„Suvokiame savo, kaip atliekų tvarkymo administratoriaus atsakomybę prieš gyventojus ir labai principingai reikalaujame, kad vežėjas teiktų kokybišką paslaugą‘, - pabrėžė M. Krasauskas.

Bendrovė „Ekonovus“ atliekų surinkimo ir vežimo paslaugą Alytaus mieste teikia pagal trišalę sutartį tarp įmonės, ARATC ir Alytaus miesto savivaldybės.  Joje numatyta, kad kolektyviniai konteineriai turi būti ištuštinami juos užpildžius 80 proc. arba pagal numatytą grafiką.   

Neišvežus atliekų baudos skaičiuojamos už kiekvieną laiku neištuštintą konteinerį. 

Komentuoja atliekų tvarkymo bendrovės „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovas Kęstutis Balčiūnas

Nuoširdžiai atsiprašome Alytaus miesto gyventojų ir savivaldos atstovų dėl kilusių nepatogumų. Tenka pripažinti, kad pastaruoju metu įvyko su žmogiškaisiais ištekliais susijusių nenumatytų aplinkybių, nulėmusių, jog Alytaus mieste vėlavome išvežti pakuočių atliekas. Tačiau noriu patikinti, kad tai buvo trumpalaikiai nesklandumai, kurie šiai dienai jau yra išspręsti ir mes vėl galime pilnu pajėgumu vykdyti savo įsipareigojimus. Esame suinteresuoti užtikrinti švarą ir tvarką mieste, todėl sustiprinome savo pajėgas, kad minėta situacija ateityje nesikartotų. Gerbiamiems Alytaus miesto gyventojams ir savivaldos atstovams dėkojame už kantrybę ir supratingumą.

ARATC informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą