Seimas pritarė naujam Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymui

Vakar Seimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo tobulinamas asmens dokumentų išdavimo procesas – piliečiams teikiamos asmens dokumentų išdavimo paslaugos bus patogesnės.

Vienas pagrindinių pasikeitimų – nuo kitų metų liepos 1 dienos piliečio pageidavimu ir jo lėšomis nauja asmens tapatybės kortelė ar naujas pasas galės būti saugiai pristatyti į nurodytą vietą. Asmens dokumentai galės būti siunčiami tik tokiu atveju, jei naujuosiuose dokumentuose nebus pasikeitę asmens duomenys: vardas, pavardė, lytis, gimimo data, asmens kodas, o atsiimdamas dokumentus pilietis galės patvirtinti savo tapatybę.

Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ar konsulinė įstaiga paskelbs asmens dokumentus galiojančiais tik tuomet, kai gaus informaciją apie saugiu būdu išsiųstų dokumentų įteikimą. Šiuo metu tokia paslauga pasinaudoti galėjo tik užsienio valstybėse gyvenantys piliečiai.

„Asmens tapatybės dokumentų išdavimas mūsų piliečiams bus paprastesnis ir patogesnis. Ypač svarbu, kad išduodant asmens dokumentus eilės Migracijos departamente mažėtų, o piliečiai būtų aptarnaujami greitai, saugiai ir kokybiškai“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pagal naują tvarką, siekiant palengvinti dokumentų pateikimo procedūras, kai kreipiamasi dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo vaikui, numatoma, kad, pateikiant dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo vaikui iki dvejų metų, vaikui dalyvauti nebūtina. Šiuo metu tėvai privalo atsivesti vienų metų vaiką į migracijos skyrių. Pažymėtina, kad šiuo metu pagal  dokumentų išdavimo tvarką  numatyta,  kad vaikams iki 5 metų išduodamas dokumentas galioja du metus, dabar tai bus apibrėžta įstatymu.

Pagal naujas nuostatas daugiau garbaus amžiaus piliečių savo asmens dokumentus galės keisti rečiau – piliečiams nuo 70 metų asmens tapatybės kortelė bus išduodama 30 metų. Šiuo metu 20 metų galiojanti asmens tapatybės kortelė išduodama tik vyresniems kaip 75 metų amžiaus piliečiams.

Pagrindinė dokumentų išdavimo tvarka bei sąlygos išlieka tokios pačios.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą