Karas Ukrainoje – pasirengimo ginkluotam konfliktui lakmusas

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė priėmė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos stabo viršininką plk. lnt. Artūrą Purlį ir Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vado pavaduotoją Juozą Luckų.

 

Susitikime aptarti civilinės saugos, pasirengimo ginkluotam konfliktui, gyventojų mokymų klausimai ir galimas bendradarbiavimas. Atkreiptas dėmesys į objektų paruošimą ekstremalioms situacijoms. „Karas Ukrainoje yra mums kaip lakmusas pamatyti, kaip mes esame pasiruošę ginkluotam konfliktui“, – sakė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos stabo viršininkas plk. ltn. A. Purlys.

Savivaldybės administracijos direktorė G. Jociunskaitė pažymėjo, kad savivaldybė yra parengusi ekstremalių situacijų valdymo, prevencijos priemonių planus, sudarytas operacijų centras.

Meras A. Vrubliauskas pasiūlė organizuoti ne tik teorinius, bet ir praktinius ekstremalių situacijų mokymus gyventojams, kad įvykio metu žinotų kaip elgtis.

Pasak A. Purlio, tokie mokymai gali būti organizuojami bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene. Jis pažymėjo, kad yra susidomėjimas kario profesija, daugėja norinčių studijuoti Karo akademijoje vaikinų ir merginų, o dauguma privalomosios karo tarnybos šauktinių yra motyvuoti.

Rajono meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė bendradarbiavimu su Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-ąja rinktine, kasmet rajone organizuojamomis vaikų stovyklomis. Joms ir mokinių šaulių būreliams skiriama savivaldybės lėšų.

Rinktinės vado pavaduotojas J. Luckas pagyrė Alytaus rajono šaulių būrelius ir jų vadovus. Pasak jo, jie yra vieni geriausių ir aktyviausių šalyje.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą