Suaugusiųjų švietimas Alytaus rajone šiemet – su dideliu ūpu

Alytaus rajono savivaldybė, atlikusi apklausas ir išanalizavusi aplinkybes, jau ne vienerius metus skiria lėšų Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programai įgyvendinti.

 

Praėjusią savaitę baigėsi paskutinieji šiais metais Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos mokymo kursai, kurie buvo finansuojami šios programos lėšomis. Pažymėjimai įteikti Alytaus profesinio rengimo centre konditerijos gaminių bei manikiūro ir nagų dailės programas baigusioms kursantėms iš Alytaus rajono. Taip pat šiais metais dvi programos buvo vykdomos ir Alytaus kolegijoje – STEAM atviros prieigos centre, Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijoje. Vieną programą Alytaus trečiojo amžiaus universiteto Daugų filialo kursantams vykdė Alytaus rajono savivaldybės meno ir sporto mokykla.

Konditerijos gaminių kursuose apsilankiusi Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė buvo maloniai nustebinta besimokančiųjų entuziazmo ir puikios nuotaikos.

„Nėra jokių abejonių dėl tokių kursų naudos ir poreikio, matau, kad moterys džiaugiasi išmoktais dalykais, atsakytais klausimais, pasisėmė drąsos konditerijos iššūkiams ateityje. Pasirodo, kad kursai yra geidžiami, šiemet netgi ne visi norintys į juos pateko. Girdėjau dalyvių balse ir liūdnas gaideles, kad kursai jau artėja prie pabaigos“,– įspūdžiais po susitikimo su konditerijos kursų lankytojais  dalijosi mero pavaduotoja D. Kitavičienė.

Danguolė ir Irena iš Ąžuolinių kaimo bendruomenės patvirtino, kad konditerijos kursuose gavo naujų žinių ir įgijo praktikos, kaip gaminti vieną ar kitą produktą, todėl dabar ketina teikti maitinimo paslaugas savo bendruomenėje. Pasak moterų, joms buvo svarbios nuosekliai ir pedagogiškai suteiktos žinios, patarimai, profesionali aplinka.

„Apie visus kursus – tik  geriausi atsiliepimai. Neabejoju, kad kelias moteris šios programos rimtai „užkabino“, todėl ateityje kursų lankytojos gali imtis naujų veiklų, savo verslo ar  netgi profesijos keitimo. O jeigu ir ne, vis tiek labai svarbus jų noras mokytis, gilinti žinias, įgauti naujų patirčių, aktyviai gyventi ir tobulėti“, – sako D. Kitavičienė.

Mokymasis visą gyvenimą, vicemerės nuomone, – būtinybė, kuri gali padėti žmonėms išsilaikyti darbo rinkoje, keisti darbą, gauti didesnes pajamas, arba tiesiog gyventi visavertį socialinį gyvenimą. Deja, tyrimai rodo, kad dėl įvairių priežasčių (per maža gyventojų motyvacija; neatliepiami norinčių mokytis poreikiai; netolygus finansavimas ir pan.) Lietuvos žmonių mokymosi visą gyvenimą rodikliai yra gana žemi.

                                                                

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą