Rajono ūkininkai ruošiasi sezonui, savivaldybė primena apie galimą paramą


Uogų uoga vadinamų šilauogių augintojai šiuo metų laiku ypač stebi orų prognozes ir baiminasi pavasarinių šalnų, kurios gali pakenkti būsimam derliui. Šių vertingų uogų Alytaus rajone auginama daugiau kaip 16 ha. Miroslavo seniūnijos Zizėnų kaime esančiame uogyne jau vyksta darbai. Uogininkai ruošiasi naujam sezonui ir geni šilauogių krūmus.
Ūkininkai Gintarė ir Virgis Navagruckai auginti šilauoges pradėjo 6 hektaruose, pasitelkę abiejų šeimų pritarimą, palaikymą ir paramą. Per 8 metus plantaciją išplėtė iki 10 hektarų ir džiaugiasi darbo rezultatais. Per sezoną ūkininkai realizuoja ne vieną toną uogų, viską parduoda Lietuvoje.
Virgis ir Gintarė įkūrė ir plėtė šilauogių ūkį „Šilo uoga“, nesinaudodami nei Europos Sąjungos, nei valstybės parama, tačiau daug mokėsi, dalyvavo įvairiuose seminaruose, daugiausia žinių parsivežė iš kaimyninės Lenkijos.
Nors iki uogų rinkimo dar toli, pirmosios skinamos liepos viduryje, bet jau dabar ūkininkai rūpinasi šilauogių skynėjais. Pernai ieškojo darbuotojų socialinio tinklo pagalba ir sulaukė nemažai norinčių užsidirbti žmonių, ypač jaunimo. Pasak Gintarės, nors darbų sezonas dar toli, bet šiemet žmonės jau patys siūlosi dirbti jų šilauogių ūkyje.
Pasak Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo Stasio Supranavičiaus, rajone daugėja uogų ūkių. Ūkininkai augina braškes, avietes, serbentus, šilauoges, šaltalankius, melsvauoges, kitas uogas. Dauguma ūkininkų produkciją realizuoja Lietuvoje, eksportuoja į kitas valstybes tik vienas kitas.
Vedėjas primena, kad Alytaus rajono ūkininkai gali pasinaudoti savivaldybės parama ir teikti paraiškas Žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų konkursui. Finansavimas skiriamas įvairioms veikloms: mokymuisi, projektų įgyvendinimui, ūkių modernizavimui, reklamai, dalyvavimui parodose ir kitoms. Žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų finansavimui savivaldybės biudžete numatyta 150 tūkst. Eur.
Ūkininkai, turintys ir verslininko statusą, tai yra įkūrę uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją, dirbantys pagal verslo pažymą ar vykdantys individualią veiklą, gali teikti prašymą paramai iš savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo programos.
„Skiriama lėšų naujų darbo vietų įkūrimui, dalyvavimui parodose, interneto svetainių kūrimui ir administravimui, įvairioms konsultacijoms, infrastruktūros tvarkymui, naujos įmonės įsteigimui, jaunimo savarankiškos veiklos pradžiai“, – sakė savivaldybės administracijos Ekonomikos skyriaus vedėja Jolita Gruzinskienė. Šiemet smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui savivaldybės biudžete numatyta 90 tūkst. Eur.
Be to, ir ūkininkams, ir kitiems darbdaviams, įdarbinusiems rajono gyventojus iki 25-erių metų amžiaus, savivaldybė moka už vieną įdarbintą asmenį, išdirbusį ne mažiau kaip 2 mėnesius, 300 Eur kompensaciją, o įsidarbinusiems bedarbiams, išdirbusiems tris mėnesius, kompensuoja kelionės iki 20 kilometrų į darbą ir atgal išlaidas.
Apie savivaldybės paramą ūkininkams ir verslininkams informacija skelbiama savivaldybės interneto svetainėje www.arsa.lt, konsultacijas teikia Ekonomikos ir Žemės ūkio skyriai.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą