Rugpjūčio pradžioje atlikti maudyklų vandens tyrimai patvirtina, kad Alytaus rajono maudyklose maudytis saugu

Daugeliui žmonių vasara neatsiejama nuo maudynių atviruose vandens telkiniuose, todėl mėgstantiems šias pramogas turėtų būti svarbu, kokiame vandenyje ketinama maudytis.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, rajono teritorijoje stebi vandens kokybę šešiose maudyklose: Simne Giluičio ežero, Pivašiūnuose Ilgio ežero, Dauguose Didžiulio ežero ties irklavimo baze ir Daugų technologijos ir verslo mokykla, Nemuno ties Nemunaičiu ir Krokialaukio tvenkinio Salos poilsio zonos. Maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) reguliariai, kas dvi savaites, atliekami vandens tyrimai. Nustačius, kad vanduo neatitinka higienos normos reikalavimų, turi būti atliekami papildomi tyrimai.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Sveikatos specialistai primena, kad besimaudantiems vandenyje, užterštame mikroorganizmais, tokiais kaip žarniniai enterokokai ar žarninės lazdelės, galima susirgti odos infekcijomis, nurijus tokio vandens yra rizika susirgti virškinamojo trakto infekcinėmis ligomis (gastroenterito). Kitos galimos infekcijų vietos – akys, ausys, nosies ertmė, viršutiniai kvėpavimo takai.

Siekiant apsaugoti gyventojus nuo apsikrėtimo helmintais, maudymosi sezono metu tiriamas ir Alytaus rajono maudyklų smėlis dėl patogeninių kirmėlių ir jų kiaušinėlių. Atliktų tyrimų rezultatai patvirtina, kad smėlyje kenkėjų nerasta.

Remiantis Nacionalinės visuomenės sveikatos laboratorijos duomenimis, 2023 m. rugpjūčio 2 d. atlikti vandens tyrimai atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, todėl saugu maudytis anksčiau minėtuose vandens telkiniuose.

 

Alytaus rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą