Alytaus regione – karinės nepaprastosios padėties pratybos

Rugsėjo 27-29 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas organizuoja kasmetines pratybas „Perkūno bastionas 2023“, kurių metu bus patikrinta rezervo karių pašaukimo sistema, bei vyks stalo pratybos su praktiniais veiksmais.

„Veikdami kartu su ginkluotųjų pajėgų vienetais, vyriausybės ir savivaldos institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir piliečiais ruošiamės valstybės gynybai. Siekdami užtikrinti kryptingą pasiruošimą, organizuojame bendras pratybas, kurių metu vertiname sąveiką tarp Lietuvos kariuomenės ir institucijų bei organizacijų. LK Gynybos štabo pagrindinis tikslas šiose pratybose sudaryti sąlygas treniruoti Karo komendantus, jų pavaduotojus bei Lietuvos šaulių sąjungos komendantinius vienetus, tačiau ne ką mažiau svarbu veikti išvien ir su kitais ginkluotųjų pajėgų vienetais“, – pabrėžė Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Mindaugas Steponavičius.

Alytaus regione vyksiančių stalo pratybų su praktiniais veiksmais „Perkūno bastionas 2023” metu bus treniruojama sąveika tarp visų ginkluotųjų pajėgų vienetų ir svarbiausių nacionalinės bei regioninės valdžios elementų. Mokymuose dalyvauja LRVK Nacionalinis krizių valdymo centras, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos, Energetikos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 8 Pietų Lietuvos savivaldybės ir kitos institucijos. Pirmą kartą į šias pratybas integruota ir Vidaus reikalų ministerijos pratybų dalis „Šventaragio stalas“, kurių metu bus vertinamos institucijų valdymo procedūros nepaprastosios padėties metu bei Viešosios tvarkos komendantūrų ir institucijų operacijų centrų veiklos koordinacija.

Šios pratybos yra unikali aplinka treniruotis, įvertinti ir aptarti institucijų gebėjimą reaguoti bei veikti krizių, nepaprastosios padėties, mobilizacijos ir karo atvejais. Suteikiama galimybė peržiūrėti teisinės bazės aktualumą, tobulinti informacijos kaitos procedūras, treniruoti įvairių lygių specialistus ir sprendimų priėmėjus krizių valdymo specifikos. Stiprus ir koordinuotas ryšys tarp valstybės institucijų veikia ne tik kaip sprendimų priėmimo ir operacijų valdymo garantas, bet ir stiprus atgrasymo veiksnys. Tokio pobūdžio pratybas Lietuvos kariuomenė organizuoja nuo 2017 m. kasmet kitoje Lietuvos savivaldybėje ar regione.

Organizatorių informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą