Austrų delegacijos vertinimas: ARATC patenka į geriausiųjų dešimtuką

„Ši įmonė patenka į geriausių mūsų aplankytų dešimtuką ir tikrai yra ne jo gale, o viduryje“, - tokiais įspūdžiais po apsilankymo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro technologijų miestelyje Takniškių kaime dalijosi Austrijos savivaldybių ir savivaldybių atliekų tvarkymo įmonių bei asociacijų atstovai iš 22 savivaldybių ir jų asociacijų.
Daugiau kaip 40 žmonių delegacija, vadovaujama Žemutinės Austrijos asociacijos prezidento Antono Kasserio ir asociacijos direktoriaus Christiano Becko, apžiūrėjo visą komunalinių atliekų tvarkymo procesą, labiausia domėdamiesi mechaninio rūšiavimo ir ypač biologinio apdorojimo įrenginiais ir elektros energijos gamyba.
Po rūšiavimo namuose likusias mišrias atliekas deginantiems austrams viena opiausių problemų yra maisto atliekų sutvarkymas, o biologinio apdorojimo įrenginiai yra vienas efektyviausių šios problemos sprendimo būdų.
Austrai buvo maloniai nustebinti, išvydę kokios pažangos yra pasiekęs Alytaus regionas atliekų tvarkymo ir perdirbimo srityje.
Aptardami vizitą, jie kalbėjo, kad per 20 metų yra aplankę daug šalių ir juose veikiančių atliekų tvarkymo įmonių, bet Alytaus regiono technologijų centras, jame įgyvendinti techniniai sprendimai, pastatyti statiniai, įrenginių kokybė ir ypač nepriekaištinga jų eksploatacija tikrai yra viena geriausių ir pažangiausių tarp to, ką yra tekę matyti.
„Džiaugiamės, kad mūsų patirtis ir atliekų tvarkymo procese naudojamos technologijos domina kitų šalių savivaldybių specialistus, ieškančius optimalių sprendimų, tvarkant ir perdirbant atliekas“, - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

 

ARATC informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą