Alytuje pradedamos teikti asmeninio asistento paslaugos

 

Alytus yra vienas iš socialinių srities lyderių Lietuvoje. Todėl nelaukiant nurodymų iš ministerijų, savivaldybė ėmėsi iniciatyvos ir jau nuo pirmadienio Alytuje pradedamos teikti asmeninio asistento paslaugos.
Alytaus mieste šiuo metu gyvena virš 5 tūkst. neįgaliųjų asmenų. Jau labai ilgai buvo kalbama apie asmeninio asistento poreikį, tačiau realių darbų nebuvo daroma. Todėl savivaldybė įsiklausė į negalią turinčių asmenų ir jų šeimų poreikius ir ėmėsi socialinės iniciatyvos. Pasinaudojant Užimtumo didinimo programos priemonės pagalba Alytuje įgyvendintas projektas „Asmenų užimtumo ir integravimo į visuomenę bei darbo rinką didinimas teikiant asmeninio asistento paslaugą“. Šios priemonės pagalba buvo organizuotas darbdavių atrankos konkursas.
„Labai smagu, kad trys Alytaus mieste veikiančios nevyriausybinės organizacijos pateikė paraiškas asmeninio asistento paslaugos teikimui: Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Alytaus skyrius, viešoji įstaiga Gerumo skraistė, viešoji įstaiga Alytaus neįgaliųjų užimtumo dienos centras. Planuojama 4 asmeninių asistentų įdarbinimui skirti 14,75 tūkst. eurų. Paslaugas planuojama teikti jau nuo rugpjūčio 20 dienos, todėl labai laukiame alytiškių, norinčių pasinaudoti šia socialinių paslaugų teikimo naujove,“- teigia Alytaus miesto savivaldybės Socialinio skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.
Asmeninio asistento paslaugos teikimas organizuojamas ir vykdomas vadovaujantis LR socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu „Dėl Asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo bei asmeninio asistento veiklos gairių patvirtinimo“.
Alytaus miesto gyventojai, kuriems yra reikalinga asmeninio asistento paslauga, turėtų kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių adresu Naujoji g. 48, 2a., 4 kab. ir pateikti prašymą. Prie prašymo reikalinga pateikti: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą; socialinį statusą ar veiklos pobūdį patvirtinantį dokumentą (pensininko, neįgalumo pažymėjimus ir t. t.); specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo ar specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymas; kitus dokumentus, patikslinančius socialinių paslaugų poreikį. Daugiau informacijos tel. (8 315) 56 660, mob. tel. nr. (8 610) 30897 arba el. paštu soc_parama@alytus.lt.
Asmeninis asistentas – žmogus, kuris padeda vaikams, suaugusiems, pagyvenusiems žmonėms, turintiems klausos, fizinę, regos negalią, vystymosi problemų, serga psichikos, nepagydomomis ligomis, patyrusiems fizines ir psichinės traumas, veikiančias kasdienį gyvenimą. Asmeninis asistentas teikia pagalbą neįgaliesiems lankantis užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitose įstaigose (palydint, pavežant, padedant spręsti kylančias problemas); teikia informaciją asmenims, turintiems klausos ir regėjimo negalią, prieinama forma ir technologijomis, kurios atitinka jų neįgalumo pobūdį; teikia pagalbą sprendžiant įsidarbinimo, darbo paieškos, motyvacijos dirbti ir dalyvauti profesinėje reabilitacijoje didinimo, palaikymo darbo vietoje klausimus; teikia pagalbą sprendžiant buityje kylančias problemas ir kt.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą