Nauji geltoni autobusai – trims Alytaus rajono mokykloms

Pasitinkant naujus mokslo metus į Alytaus rajoną atvažiavo vienas iš trijų mokyklinių geltonųjų autobusų. Juo bus vežami Simno gimnazijos mokiniai. Kiti autobusai, skirti Daugų ir Butrimonių gimnazijoms, bus perduoti vėliau.

Autobusų į savivaldybes išlydėjimo šventėje Vilniuje Katedros aikštėje dalyvavo Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Iš viso į rajonus ir miestus išriedėjo 50 autobusų. Vienas išvyko ir į Alytaus rajoną. Savivaldybė naują geltonąjį autobusą skyrė Simno gimnazijai.

Katedros aikštėje vykusioje autobusiukų perdavimo savivaldybėms šventėje dalyvavo savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, gimnazijos direktorius Evaldas Jakubavičius, mokinių, mokytojų. Prie naujojo geltonojo autobuso pabendravo švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė

Pasak Alytaus rajono savivaldybės mero A. Vrubliausko, mokinių pavėžėjimo į mokyklas klausimas rajone išspręstas ir didelių problemų nėra ir mokinių pavėžėjimo poreikis į rajono įstaigas visiškai užtikrintas. Į ugdymo įstaigas pavežama visi, kurie gyvena toliau kaip 3 km nuo mokyklos – 1065 mokiniai.

Alytaus rajono mokyklinių autobusų parkas nuolat atnaujinamas. Pernai gauti 2 nauji geltonieji autobusai šiemet 3. Jie skirti Simno, Daugų ir Butrimonių gimnazijoms. Alytaus rajono gimnazijos šiemet turės 27 mokyklinius, iš kurių – 20 geltonųjų autobusų.

Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija mokykloms nupirko 157 geltonuosius autobusus. Dalis jų pasiekė prieš pat mokslo metų pradžią, kiti bus atiduota mokykloms rugsėjo ir lapkritį mėnesiais.

Visi mokykliniai autobusai turi 19 vietų. Didesniam saugumui užtikrinti, juose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkotesteriai.

Geltonieji autobusiukai skirti vežioti mokinius, gyvenančius toliau kaip 3 km nuo mokyklos, taip pat priešmokyklinio ugdymo, specialiųjų poreikių turinčius mokinius.

Geltonųjų autobusų projektas ŠMM vykdomas jau 18 metų ir iš viso mokykloms perduota 1060 autobusiukų.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą