Norintiems gyventi šilčiau – savivaldybės pagalba

Alytaus rajone iš viso atnaujinta 11 daugiabučių namų, šiuo metu atnaujinami 2 namai, dar dėl 2 namų pasirašytos finansavimo sutartys. Apie daugiabučių namų renovaciją ir jos naudą su rajono gyventojais daug susitikimuose kalbasi savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, specialistai, įmonės „Simno komunalininkas“ darbuotojai. Aktyviausi rajone yra Simno gyventojai. Šiandien mieste atnaujintas Pavasario gatvės kvartalas, renovuoti visi šeši jame esantys namai.

Dėl daugiabučių atnaujinimo Alytaus rajono savivaldybės meras, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius susitiko su Pivašiūnų seniūnijoje Mikalavo ir Simno seniūnijoje Komisaruvkos kaimuose  esančio daugiabučių butų savininkais.

Daugiabutis Mikalave

Mikalavo kaime keturių butų daugiabutyje gyvena 12 žmonių. 1975 metais statytame name gyventojai keitėsi, todėl daugiabutis nebuvo tinkamai prižiūrimas ir laikui bėgant kanalizacijos ir vandentiekio sistemos surūdijo ir užako.

Apžiūrėjus daugiabutį ir įvertinus jo būklę, sutarta, kad gyventojai pasirūpins sanitarinio mazgo sutvarkymu, o Alytaus rajono savivaldybė stogo remontui ir lietvamzdžių įrengimui skirs 10 tūkst. eurų.

Pasak A. Vrubliausko, investuodama į pastatų atnaujinimą ir modernizavimą savivaldybė siekia pagerinti pastato ar inžinerinių sistemų fizines ir energines savybes. „Praktika rodo, kad bendra savivaldybės parama ir butų savininkų finansinis indėlis padeda pasiekti geresnius rezultatus“, – sakė A. Vrubliauskas.

Susitikime su gyventojais Mikalave dalyvavo Pivašiūnų seniūnė Rima Čelkonienė, Mikalavo kaimo bendruomenės „Šilaičiai“ pirmininkė Danutė Kazakevičienė, bendruomenės nariai. 

Komisaruvkoje - daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacijoje vieni aktyviausių – Simno miesto gyventojai. Geruoju pavyzdžiu seka ir kiti seniūnijos kaimai. Komisaruvkoje aštuoniuose butuose gyvena apie 50 žmonių – jie vertina renovacijos naudą. Su gyventojais susitikę meras A. Vrubliauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas  V. Pranskevičius, Simno seniūnas Vladas Čeponis, SĮ „Simno komunalininkas“ direktorius Juozas Kalėda aptarė renovacijos eigą.

Prieš pradedant namo renovaciją būtina sutvarkyti namo kanalizaciją ir vandentiekį, mat namo rūsys nuolat būna apsemtas. Šiuos darbus Alytaus rajono savivaldybė planuoja finansuoti iš daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų rėmimo programos, nes valstybės remiamos renovacijos programos lėšomis darbai nefinansuojami. Šiuo metu valstybės parama yra 30 proc. 

Kasmet Alytaus rajono savivaldybė skiria lėšų daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų rėmimo programai. Šiais metais programai skirta 50 tūkst. eurų, kurią įgyvendinant sudaromos palankios sąlygos butų savininkams atnaujinti ir modernizuoti daugiabučius namus bei gyvenamąją aplinką Alytaus rajone, todėl žmonės raginami aktyviai naudotis savivaldybės programa.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą