Alytaus rajono pedagogams nemokamos kelionės į darbą

 

Alytaus rajono gimnazijos lengviau suras trūkstamų dalykų mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų – jiems kelionė į darbą nieko nekainuos. Alytaus rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad trūkstamų dalykų pedagogams, pagalbos mokiniui specialistams važiuojantiems į darbą 10 ir daugiau kilometrų į vieną pusę ir grįžtantiems atgal, kelionės išlaidos bus kompensuojamos iš Alytaus rajono savivaldybės biudžeto.

Ši naujovė rajono gimnazijose ir jų skyriuose bus pradėta taikyti artimiausiu metu.

„Iniciatyva, kompensuoti darbo kelionės išlaidas trūkstamų dalykų mokytojams kilo iš gimnazijų vadovų. Gerus specialistus į rajono mokyklas pritraukti sudėtinga, o mūsų siekis, kad rajono vaikams būtų užtikrintas kokybiškas ugdymo procesas,“ – pažymėjo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Žemaitis pastebėjo, kad važinėjantis pedagogas, kuriam kelionės į darbą išlaidos nekompensuojamos, gavęs siūlymą dirbti arčiau namų, dažniausiai renkasi kitą mokyklą. Dalis mokytojų dirbo nepilnu darbo krūviu, atlyginimas nedidelis, tad kompensacija reikalinga.

Alytaus rajono savivaldybės taryba patvirtino tvarkos aprašą, pagal kurį bus kompensuojamos kelionės į darbą ir atgal išlaidos. Tvarkos apraše numatoma, kad:
• kompensaciją gauti galės trūkstamų dalykų mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai. Vardinį sąrašą tvirtina gimnazijos direktorius;
• kompensuojama bus 10 ir daugiau kilometrų važiuojantys į vieną pusę ir atgal;
• kompensuojama kelionė vykstant nuosavu, nuomojamu ar naudojamu pagal panaudos sutartį transportu;
• važinėjantiems į darbą ir atgal keleiviniu transportu, kompensuojama pagal pateiktus autobusų bilietus, vykstant iš deklaruotos gyvenamosios vietos iki gimnazijos;
• kompensacijas už kelionės išlaidas perves gimnazija į mokytojo nurodytą banko sąskaitą.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą