Alytaus rajone steigiami tolerancijos ugdymo centrai

Alytaus rajono savivaldybėje lankėsi Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato direktorius Ronaldas Račinskas kartu su pavaduotoja Ingrida Vilkiene. Svečiai su Alytaus rajono savivaldybės meru Algirdu Vrubliausku bei administracijos atstovais diskutavo apie Tarptautinės komisijos sekretoriato įgyvendinamą švietimo programą, kuria remiantis bendradarbiaujama su Lietuvos bendrojo ugdymo ir kitomis švietimo įstaigomis. Šis bendradarbiavimas vyksta ir su Alytaus rajono savivaldybe.

Viena iš programos įgyvendinamų krypčių – Tolerancijos ugdymo centrų tinklo (TUC) kūrimas ir plėtimas. Įvairiose Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose veikia Tolerancijos ugdymo centrai, įkurti Tarptautinės komisijos sekretoriato iniciatyva. Toks centras jau veikia Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijoje, o vakar pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir su Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus- Naruševičiaus gimnazija.

Tarptautinės nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato direktorius Ronaldas Račinskas susitikimo metu pasidžiaugė, jog Alytaus rajonas labai aktyviai bendradarbiauja ir padeda įgyvendinti komisijos tikslus.

Kalbant apie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato veiklas, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas palietė ir gana jautrią temą dėl paminklinių akmenų, senų kapaviečių bei pastatų, tokių kaip sinagoga, išsaugojimo bei atminties įprasminimo. Anot rajono vadovo, labai svarbu apie tai kalbėti ir šviesti visuomenę.

Tolerancijos ugdymo centrai pradėti steigti 2003 metais, pasirašant bendradarbiavimo sutartį tarp Tarptautinės komisijos sekretoriato ir švietimo įstaigos. TUC veikloje dalyvaujantys žmonės – tai įvairių dalykų mokytojai, mokyklų vadovai, muziejininkai ar švietimo darbuotojai. Šiuo metu Tolerancijos ugdymo centrai veikia daugiau nei 100 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, keliuose muziejuose ir švietimo centruose.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas įkurta 1998 m. Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus iniciatyva. Šios institucijos atsiradimo tikslas – objektyvūs, nešališki tyrimai apie nacių ir sovietines okupacijas, okupacijų metu patirtas traumas, netektis bei poveikį šių dienų visuomenei.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą