Nuotraukos autorius: D. Minsevičiaus

Meras kviečia likti namuose ir išgyventi Velykų džiaugsmą savo širdyse


Velykų laukimo laiką šiemet išgyvename nuolat sekdami žinias apie plintantį koronavirusą. Karantino laikotarpiu nebevyksta jokios viešos pamaldos. Lietuvos vyskupai ragina melstis namuose, stebėti kunigo aukojamas šv. Mišias per TV, internetą, klausytis radijo transliacijų. Neiti į bažnyčią, o per šv. Velykas likti namuose ir niekur nevykti ragina ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauksas.
„Išgyvenkim Velykų džiaugsmą savo širdyse, namuose, savo šeimose, be artimųjų lankymo“, – ragina Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas.
Deja, ne visi kunigai laikosi karantino reikalavimo ir, rizikuodami žmonių sveikata, veda Mišias, į kurias renkasi ir žmonės. Alytaus rajono gyventojai pagalbos kreipėsi į rajono merą A. Vrubliauską, baimindamiesi koronaviruso grėsmės ir norėdami apsaugoti savo garbaus amžiaus artimuosius.
Rajono meras socialiniame tinkle gavo žinutę apie tai, kad Pivašiūnų klebonas Vincas Baublys nepaiso koronaviruso grėsmės bei raginimų nevesti viešų pamaldų.
„Gal galite išsiaiškinti ir suvaldyti Pivašiūnų kleboną, kad nevestų mišių Eičiūnų koplyčioje. Sunku suvokti, kad jos vis dar vyksta. Kreipiuosi dėl to, kad mano močiutė eina į koplyčią, o ji sena ir ligota, kaip tiksinti bomba. Mūsų neklauso... klauso tik kunigo, nes jis įsileidžia į koplyčią ir veda mišias“ , – rašoma žinutėje merui.
Meras nepateisina tokio klebono elgesio, kuris vesdamas viešas pamaldas rizikuoja žmonių gyvybėmis. „Mišias transliuoja televizijos. Aš kviečiu kunigus susiprasti, nesakyti, kad bažnyčios atrakintos, o mišios laikomos. Tai neatsakinga. Žmonės, ypač vyresnio amžiaus, ne visada supranta, kad šiuo metu eiti į bažnyčią yra didelė rizika“ , – sako meras ir kviečia kunigus girdėti Bažnyčios vadovų žodžius ir nurodymus, padėti žmonėms susivokti, paaiškinti, kad šiuo metu į bažnyčią neitų.
Lietuvos vyskupai, atsižvelgdami į Lietuvos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną visoje šalyje nutarė, kad nuo kovo 16 d. 0 val. iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, nebevyks jokios viešos pamaldos. Vyskupai dar kartą ragina tikinčiuosius neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas šv. Mišias per TV, internetą, klausytis radijo transliacijų. „Apsaugokime save ir kitus, ypač pagyvenusio amžiaus žmones! Stebėdami kunigo aukojamas šv. Mišias per TV ir melsdamiesi namuose, galite priimti dvasinę šv. Komuniją ir vienytis maldoje.“
Paskelbus šalyje karantiną į tikinčiuosius ir visus Lietuvos žmones kreipėsi arkivyskupas Gintaras Grušas, ragindamas branginti ir saugoti vieniems kitus bei išlikti vieningiems ir susitelkusiems:

„Mielieji, gyvename nerimo laiką. Kad neprarastumėm perspektyvos, kviečiu prisiminti ankstesnius iššūkius mūsų tautai, kuriuos dabar minime kasmet, – Kovo 11-ąją ir Sausio 13-ąją. Prisimename kaip ypatingo artumo, solidarumo ir tikėjimo metą.
Buvo ir dar gali būti sunkių ir skaudžių momentų ir įvykių. Jei neprarasime vienybės ir ramybės, laikui praėjus pamatysime, kad tai buvo ypatingas malonės metas.
Kartu, kaip piligrimai einame šio gyvenimo keliu. Branginkime vieni kitus, ypač tuos artimiausius žmones, kurie yra šalia.
Padėkime vieni kitiems, saugokime vieni kitus. Išnaudokime progą sustiprinti šeimos ryšius.
Kelionė bus lengvesnė, jei joje vieni kitus palaikysime, išliksime vieningi ir susitelkę. Visa įveikus – tai galiausiai atneš mums džiaugsmą.
Likime bendrystėje vieni su kitais ir su Dievu.
Melskime už tuos, kurie yra paveikti šio viruso ir už tuos, kurie darbuojasi, kad sumažintų pandemijos pasekmes Lietuvoje ir visame pasaulyje.
Prisidėkime kiekvienas sekdami nurodymus, likime namuose.
Dievas telaimina ir tegloboja mus visus!“.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą