Nuo COVID-19 paskiepyta daugiau nei pusė socialinių paslaugų srities darbuotojų

Jau pirmoji karantino banga parodė, kad socialinių paslaugų teikimas pandemijos metu yra tiesiog būtinas – poreikis gauti socialines paslaugas dar labiau išaugo. Dėl šios priežasties socialinių paslaugų srities darbuotojų vakcinacija tapo prioritetine. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kovo mėnesį surinktais duomenimis, šiuo metu yra paskiepyta daugiau nei 50 procentų socialinių paslaugų srities darbuotojų.

„Savo darbe socialinių paslaugų srities darbuotojai kasdien susiduria su koronaviruso sukeltais iššūkiais, sprendžia iškilusius sunkumus, ieško išeičių, kaip kokybiškai suteikti paslaugą, o tuo pačiu apsaugoti ir save bei savo šeimos narius, klientus, kolegas, artimuosius. Taigi, jų pačių vakcinacija yra nepaprastai svarbi“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

Pasak ministrės M. Navickienės, ministerija kreipėsi į savivaldybes, kviesdama bendradarbiauti su vakcinavimą vykdančiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, su savivaldybėse veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, pasitelkti savanorius, organizuojant senyvo amžiaus asmenų, judėjimo ar kitą negalią turinčių asmenų pavėžėjimą į vakcinavimo vietas. Prašoma ir socialinių darbuotojų pagalbos padėti suorganizuoti pavežėjimo paslaugas tiems senjorams ar žmonėms su negalia, kurie norėtų pasiskiepyti, bet savarankiškai negali pasiekti vakcinacijos vietos. 

Siekiant apsaugoti socialinių paslaugų srities darbuotojus, jų šeimos narius, jų klientus ir kolegas, šalyje yra įgyvendinamos dvi svarbios priemonės – vakcinavimas ir testavimas. Nuo kovo 27 dienos socialines paslaugas teikiantys asmenys ir kitas veiklą šioje srityje vykdantis personalas turi testuotis periodiškai, kas 7-10 dienų. Siekiama, kad viruso plitimas būtų kiek įmanoma suvaldytas. 

Teigiamas vakcinacijos naudos pavyzdys – socialinės globos įstaigos. Šiuo metu nė vienoje jų nėra koronaviruso židinio, priešingai, jos yra pavyzdys, ko galima pasiekti darbuotojų susitelkimo ir sėkmingo vakcinavimo dėka. 

Kovo 22 d. Socialinių paslaugų priežiūros departamento duomenimis, yra paskiepyta daugiau nei 6,3 tūkst. socialinės globos įstaigose gyvenančių senolių ir žmonių su negalia bei apie 4 tūkst. darbuotojų. Imunitetą koronavirusui jau turi virš 90 proc. globos įstaigų gyventojų ir apie 83 proc. darbuotojų. 

Naujausiais duomenimis, socialinės globos įstaigose COVID-19 serga vos 4 globotiniai ir 13 darbuotojų. Palyginimui, 2020 m. gruodžio 28 d. sergamumas buvo didžiausias – sirgo net 1744 gyventojai ir 734 darbuotojai.

 

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą