Pratimai, padėsiantys išsaugoti sveikatą koronaviruso karantino metu. Ypač aktualu senjorams ir padidintos rizikos grupėms - 2 dalis

Karantino dėl koronaviruso (Covid-19) metu dalinamės Daliaus Barkausko, Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojo, prižiūrėjusio Lietuvos sportininkus Atlantos (1996), Sidnėjaus (2000), Atėnų (2004), Beijing (2008) vasaros ir Solt Leik Sičio (2002), Torino (2006), Vankuverio (2010) žiemos, Singapūro (2010) jaunių bei Sočio (2014) olimpinėse žaidynėse, patarimais ir vaizdo medžiaga, kaip išsaugoti savo sveikatą.

Gydytojas savo facebook paskyroje rašo: "...šis metodas akcentuoja įkvėpimą, nes žmogus atsiradęs šiam pasauly, visų pirma įkvepia... Paklausiau žinių, manau, kad turime skatinti šiuos pratimus išmokti ir senjorus".

Dalinamės antrąja gyd. Daliaus Barkausko pamoka:

Šiandien pratęsiu apie kvėpavimą, bet prieš tai keletas minčių apie mitybą.
Būsiu labai konkretus ir atkreipsiu dėmesį tik į esmę
-COVID-19 atakuoja plaučius. Plaučių esminė membrana- surfaktantas, dengia alveolių vidinį paviršių. Jis sudarytas iš fosfolipidų, 80% dipalmitoilfosfatidilcholinas. Norit, kad plaučiai puikiai veiktų? Reikia valgyti gyvulinės kilmės riebalų: tiks ir lašinių bryzelis ar sviesto 20-30 gramų
-burnos ertmėje veikiantis plataus spektro, į seilių sudėtį įeinantis lizocimas yra baltymas. Reikia vėlgi pilnaverčių, visas 20 amino rūgščių turinčių produktų.

Apie kvėpavimo pratimus.
Mano tikslas suteikti jums visiems paprastą priemonę MECHANINEI kvėpuojamojo epitelio stimuliacijai ir drenažinės funkcijos aktyvinimui. Su labai aiškiu tikslu- didesnis atsparumas infekcijoms plačiąja prasme. Tam pilnai užtenka 3 pirmų pratimų, atliekant juos ryte ir vakare. Visa kita , šiuo metu, man nelabai svarbu. Todėl nenoriu diskutuoti apie Strelnikovos metodo privalumus ir trūkumus. Bet, kurie nutarsite praktikuoti visą kompleksą (apie 1200 įkvėpimų, trunka apie 30 min), įvertinkite, kad bus stiprus sisteminis poveikis. Todėl reikia sekti savo kūno reakcijas, nedaryti “per negaliu” ir neskubėti didinti skaičių. Čia ne varžybos! Savo kūną reikia pažinti, gerbti, įsiklausyti, ką jis sako.

Šiandien likę 8 ir turėsite visą kompleksą. Truputis faktų
-šis metodas akcentuoja įkvėpimą, nes žmogus atsiradęs šiam pasauly, visų pirma įkvepia
-nežiūrint paradokso, kad treniruojamas tik įkvėpimas, plaučių ventiliacija pagerėja, o raumenų veikla, aktyvių judesių metu, palaiko pastovų angliarūgšties kiekį.
-Strelnikovos metodas skiriasi nuo kitų metodikų, kadangi, atidžiau pažvelgę į pratimus, pastebėsite, kad visur krūtinės ląsta ar kvėpavimo takai užspaudžiami
-poveikis yra energizuojantis, nuovargio po komplekso būti neturi

Paklausiau žinių, manau, kad turime skatinti šiuos pratimus išmokti ir senjorus.

Sveikatos visiems

 

Žiūrėkite visas pratimų dalis:
1 dalis
2 dalis
3 dalis

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą