Gimnazistams – mokymai apie tai, kaip elgtis, esant ekstremalioms situacijoms

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai,   Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Vygintas Mendeika ir vyresnysis specialistas Albertas Sabestinas su A. Ramanausko-Vanago gimnazijos gimnazistais pasidalijo žiniomis bei patirtimi, kaip  pasirengti  ekstremalioms situacijomis ir nelaimėmis, kaip apsisaugoti joms nutikus.

Gimnazistams pateikta daug išsamios informacijos apie civilinę saugą ir pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, pasirengimą galimoms branduolinėms avarijoms. Jie supažindinti su gyventojų perspėjimo sistema, savivaldybių institucijų, tarp jų ir mokyklų, pasirengimu ekstremaliosioms situacijoms, kolektyvinės apsaugos statiniais, slėptuvėmis, priedangomis bei kokius reikalavimus jos turi atitikti.  

Seminaro metu gimnazistai taip pat supažindinti su išvykimo krepšio turiniu, pabrėžta,  kokie daiktai jame privalo būti. Tačiau, pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Ryčio Vitkausko, pasiteiravus vaikų, paaiškėjo, kad vis dar yra šeimų, kurios nepradėjusios ruošti ir neturi savo išvykimo krepšio. 

„Tikrai geriau iš anksto į vieną vietą susidėti būtiniausias maisto, vandens atsargas, dokumentus ir kitus išgyvenimui reikalingus daiktus. Svarbu, kad išvykimo krepšyje būtų tai, ko gali prireikti. Reikėtų nepamiršti ir maisto įrankių, higienos, asmens apsaugos, apšvietimo ir elektros energijos priemonių, miegmaišio ar antklodės. Būtini ir grynieji pinigai, autonomiškai veikiantis radijo imtuvas bei kiti patys svarbiausi daiktai, kurie padėtų savarankiškai išgyventi pirmąsias tris paras – 72 valandas“, – sakė vedėjas. 

 Pasak R. Vitkausko, į kuprinę reikėtų įsidėti ir vaistų, kuriuos naudojate nuolat, taip pat virškinimo preparatų, karščiavimą, skausmą, temperatūrą mažinančių medikamentų. Joje turėtų būti ir svarbiausi dokumentai, jų kopijos, taip pat artimųjų nuotraukos, jeigu prireiktų jų ieškoti. Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašų knygelės, kurioje būtų svarbūs adresai ir telefonų numeriai.  Visa tai geriausia sudėti į plastikines įmautes ar specialius vokus.  
                                                                          
Daugiau informacijos apie civilinę saugą ir pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms galima rasti  interneto svetainėje www.lt72.lt.

Ugdymo įstaigos, pageidaujančios, kad jų įstaigoje būtų tokio pobūdžio mokymai, turėtų kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėją  Rytį Vitkauską elektroniniu paštu rytis.vitkauskas@alytus.lt.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą