Prasideda vasaros priėmimas į profesines mokyklas

Birželio 3 d. prasideda centralizuoto priėmimo į profesines mokyklas vasaros etapas. Norinčiųjų įgyti profesiją šiemet laukia 44 profesinės mokyklos ir kitos švietimo įstaigos, vykdančios profesinį mokymą. Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas, kaip ir pernai, planuojama priimti 20,6 tūkst. mokinių.

„Mokantis profesinėje mokykloje kartu galima įgyti ir profesinę kvalifikaciją, ir vidurinį išsilavinimą, todėl labai kviečiame jaunuolius, pabaigusius 10 klasių ir norinčius įgyti paklausiausių įgūdžių, aktyviai dalyvauti priėmime. Profesinis mokymas yra ypač patrauklus norintiesiems greitai įsilieti į darbo rinką ir pradėti savarankišką gyvenimą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Darbo rinkoje šiuo metu reikalingiausi inžinerijos, sveikatos priežiūros, informacinių technologijų, paslaugų sričių profesionalai.

Teikti stojimo prašymus gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai ir I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis atskirų profesinio mokymo modulių.

Moduliai leidžia išbandyti įvairių specialybių praktines veiklas – inžinerijos, grožio, paslaugų ir daugelio kitų sričių. Pasak viceministrės A. Kudarauskienės, tai galimybė gimnazistams iš anksto išmėginti specialybę, kurią norėtų pasirinkti baigę gimnaziją, arba įgyti naudingų įgūdžių, praversiančių ateityje ar kasdienėje veikloje.

Pasirinkus specialybės modulį sudaromas atskiras mokymosi tvarkaraštis, kad būtų galima derinti ugdymą gimnazijoje ir profesinio mokymo įstaigoje. Baigus gimnaziją ir stojant į tos pačios specialybės programą, modulis yra įskaitomas ir mokymasis sutrumpėja. 37 profesinio mokymo įstaigos gimnazistams siūlo rinktis per 270 profesinio mokymo modulių.

Prašymus stojantieji galės teikti LAMA BPO interneto svetainėje iki rugpjūčio 5 d. Priėmimo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 9 d. iki 12 val., o  sudaryti profesinio mokymo sutartis – rugpjūčio 9–13 d.

Papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas bus skelbiamas rugpjūčio 14–25 d. Prašymus dėl valstybės finansuojamų vietų galės teikti stojantieji, kurie nesudarė profesinio mokymo sutarčių dėl valstybės finansuojamos vietos pagrindinio priėmimo metu. Papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 27 d. Sutarčių sudarymas profesinėse mokyklose vyks rugpjūčio 28–30 d.

Šiemet priėmimo į profesines mokyklas žiemos etapo metu sudaryta beveik 1 tūkst. mokymo sutarčių, mokiniai daugiausia rinkosi inžinerijos, sveikatos priežiūros sritis.

Daugiau informacijos apie profesinį mokymą: www.igykprofesija.lt.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą