Mokslo metai Alytaus rajone prasidėjo su naujovėmis ir linkėjimais

 

Alytaus rajono mokyklose mokslo ir žinių dienos proga nuskambėjęs skambutis šiais metais į rajono mokyklas pakvietė 1600 mokinių. Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas apsilankė Miroslavo gimnazijose ir Simne, kur jau penktus metus iš eilės trys ugdymo įstaigos: Simno gimnazija, Simno žemės ūkio mokykla ir Simno specialioji mokykla organizavo bendrą Mokslo ir žinių dienos šventę.
Simne Mokslo ir žinių diena prasidėjo Šv. Mišiomis už mokytojus ir mokinius, kurias aukojo Simno parapijos klebonas Raimundas Žukauskas.
Simno kultūros centre vykęs Mokslo ir žinių dienos renginys vos talpino mokinius, mokytojus, tėvus, Simno trečiojo amžiaus universiteto lankytojus, kurie su nekantrumu laukia prasidėsiančių užsiėmimų.
Pasak mero A. Vrubliausko, rugsėjis ypatingas kiekvienam – jis susivirpina širdį.
Simne sveikindamas šventės proga meras kalbėjo apie laisvę, meilę, valstybės šimtmetį, mokytojus. Jis pripažino, kad ne visada jaunystėje laukdavo mokslo metų pradžios. „Mokslas yra darbas, bet šis darbas duoda rezultatus. Jeigu žmogus yra išsilavinęs, jis kartu yra ir laisvas. Siekite žinių – busite laisvi.“
Rajono vadovas pažymėjo, kad mokytojai susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau atviromis širdimis veda mokinius pažinimo kelius.
A. Vrubliauskas padėkojo tėveliams, kurie rado laiko ir atėjo į mokslo metų pradžios šventes. „Didžiausias turtas vaikai. Ir tėvų ryšys su mokykla turi būti stiprus. Tai svarbu ir vaikui, ir mokyklai“, – įsitikęs meras.
Padėkos žodžius meras tarė mokyklų darbuotojams, kurie rūpinasi aplinka, švariomis patalpomis, vairuoja mokyklos autobusus, atsakingi už maitinimą.
Simno ir Miroslavo mokyklų bendruomenėms rajono vadovas linkėjo gražios bendrystės, geros nuotaikos, abipusės mokytojų ir mokinių pagarbos, padovanojo pasaulio žemėlapio dėliones ir knygą „Dainavos krašto partizanai“.
2019 m. Seimas paskelbė Pasaulio lietuvių metais, todėl siekiant prisiminti visame pasaulyje gyvenančius tautiečius, visoms rajono mokykloms padovanotos pasaulio žemėlapio dėlionės. Pasaulio pažinimas taip pat ateina per mokyklas.
Sveikinimo žodžius Simne ir Miroslave tarė mokiniai, tėvai. Miroslave pirmokų vardu pasisakiusi mama sujaudino ne vieną. Devynis vaikus auginanti moteris pažymėjo, kad šiais metais Miroslavo gimnazijos duris pravėrė jos pirmokėlis, kad kitiems vaikams mokslai ne itin sekasi, bet Miroslavo mokykla jiems labai miela.
Šiais mokslo metais Miroslavo gimnaziją lankys 12, Simno – 24 pirmokai. Kiekvienam rajono pirmokui padovanos spalvinimo knygelės, kurias nuspalvinus lauks siurprizas.
Mokslo metų pradžios šventėje Simne dalyvavo LR Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, švietimo įstaigų vadovai: Simno gimnazijos – Evaldas Jakubavičius, Simno žemės ūkio mokyklos – Gintautas Radžiukynas, Simno specialiosios mokyklos – Janina Žeimienė, Simno seniūnas Vladas Čeponis, tarybos narė Jūratė Overaitytė, įstaigų, įmonių vadovai. Miroslave – parapijos klebonas Miroslavas Dovda.
Simne Mokslo ir žinių dienos šventė baigėsi grupės „POPDU“ koncertu.
Šiais metais Alytaus rajono švietimų įstaigų laukia naujovės. Dauguose ir Miroslave įkurtos antros ikimokyklinio ugdymo grupės.
15-oje rajono įstaigų ir jų skyrių bus įrengta beveik 70 stebėjimo kamerų su vaizdo įrašymo, atsarginio elektros maitinimo įrenginiais. Planuojama, kad stebėjimo sistemos pradės veikti nuo spalio.
Nuo spalio Alytaus rajone numatoma ir „kitokia mokykla“, t. y., kai visose rajono gimnazijose pradinukai būtų užimti po pamokų: su savo pradinių klasių mokytojais paruoštų pamokas, dalyvautų neformalaus švietimo programose. Tėvams ši paslauga nieko nekainuotų. „Kitokia mokykla“ – startuotų Daugų gimnazijoje nuo šio rugsėjo, vėliau praktinė patirtis būtų perduodama ir kitoms rajono ugdymo įstaigoms.
Baigiama tvarkyti Pivašiūnų gimnazijos aktų salės akustika, nupirkta nauja garso ir šviesos aparatūra.
Europos Sąjungos fondų ir savivaldybės lėšomis – už daugiau kaip 100 tūkst. eurų – Simno ir Butrimonių gimnazijose baigiamos įrengti modernios gamtos mokslų laboratorijos.
Šiais metais iš Švietimo ir mokslo ministerijos gauti net 3 mokykliniai autobusai, skirti Simno, Daugų ir Butrimonių gimnazijos.
Rajono mokyklose atlikti einamieji remontai.
Rajone yra 6 gimnazijos, 1 specialioji mokykla, 5 ikimokyklinio ugdymo skyriai, 2 pagrindinio ugdymo skyriai, 3 pagrindinio ugdymo-daugiafunkciai skyriai, neformaliojo ugdymo įstaiga. Alytaus rajono mokyklose šiais mokslo metais mokysis 1600 mokinių, kiek mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Juos ugdys apie 420 mokytojų. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankys 220 vaikų, t. y. 28 vaikais daugiau lyginant su ankstesniais mokslo metais.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą