Mokyklos jubiliejus – tai galimybė stabtelti ir pamąstyti

Alytaus Panemunės progimnazijoje kiekvienais mokslo metais išrenkamas metų simbolis. Šiemet – aitvaras, su kuriuo šį rudenį atskriejo 30-asis mokyklos gimtadienis.

Mokyklos jubiliejus buvo įspūdingai švenčiamas net dvi dienas. Lapkričio 15 d. organizuotas projektas „Sveikinu mokyklą", jo metu mokiniai prisiminė mokyklos istoriją, kūrė sveikinimus mokyklai, koncertavo, vaišinosi, dalyvavo šv. Mišiose. Lapkričio 16 d. pavakarę į mokyklą sugužėjo galybė svečių: buvęs mokyklos direktorius Zenius Kunigonis, kuris šiai mokyklai vadovavo 28 metus, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Janina Mickevičienė ir Silvija Peštenienė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Robertas Šarknickas ir Julius Sabatauskas, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė ir vyriausiasis specialistas Romualdas Zdanavičius, Alytaus miesto švietimo įstaigų vadovų asociacijos atstovai, Panemunės seniūnaitijos seniūnaitė Irina Juškauskienė, buvę ir esami mokytojai ir mokiniai.

Šventinės programos ašis buvo aitvaras, atnešęs 3 laiškus: „Vaikystė", „Jaunystė", „Čia ir dabar". Pirmoje dalyje prisiminta mokyklos istorija, prasidėjusi kartu su Atgimimu 1988-aisiais. Pirmokų mokytojos Daiva Andrulevičienė ir Neringa Arlauskienė, dirbančios mokykloje nuo pat jos įkūrimo, kartu su mažaisiais mokinukais – Mileda, Sofija ir Jokūbu – poetiškai priminė mokyklos vaikystę. Buvusi lietuvių kalbos mokytoja Birutė Labanauskienė ir buvę mokyklos vadovai – direktorius Zenius Kunigonis ir jo pavaduotojos ugdymui Janina Mickevičienė bei Silvija Peštenienė – dalijosi prisiminimais.

Antrą dalį literatūriškai pradėjo buvę mokiniai, dabar jau gimnazistai: Aistė, Dominykas, Joris ir Justinas. Jaunuoliai poetiškai kalbėjo apie pirmąją meilę. Vėliau į sceną buvo pakviestos projekto „Mano sėkmės istorija" žvaigždės: Brigita Virbalytė-Dimšienė, Evaldas Bunevičius, Justinas Staugaitis, Mantas Burokas, Neringa Grigutytė, Odeta Intė, Tautvydas Tamulevičius, Vilija Andrulevičiūtė, Vidmantas Vaičiulis, Vaidas Aršulis, Oganes Arakėlian, Vaiva Garlinskė, Gintarė Rimkutė-Merčaitienė, Povilas Šklėrius, Vilius Rasimavičius, Ramūnas Jakubauskas, Justina Baranauskaitė, Dovilė Džervutė, Povilas Tamulynas, Deividas Burdulis, Mykolas Adamavičius. Tikimasi, kad buvusių mokinių istorijos įkvėps esamus ir būsimus mokinius siekti savų tikslų. Kaip padėka jiems buvo įteikti suvenyriniai aitvarai.

Trečią dalį pradėjo trečioko Domanto Ramanavičiaus tėvai tardami: „Šiandien į šią mokyklą išleidome savo sūnų. Brangiausia, ką turime." Tokių nuoširdžių padėkų, sveikinimų, linkėjimų buvo išsakyta labai daug. Be to, visą vakarą džiugino mokinių ir mokytojų dainos ir šokiai. Koncertą vainikavo giedamas mokyklos himnas ir direktorės Giedrės Romaškienės žodžiai: „Yra tik du būdai gyventi. Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas."

Mokyklos gimtadienis – ypatinga šventė visai bendruomenei.

Asta Kibildienė, Alytaus Panemunės progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą