Alytaus Jotvingių gimnazija meta iššūkį japonų kalbai

Jotvingių gimnazijos Orientalistikos klubas meta iššūkį japonų kalbai – nėra lengvų ar sunkių kalbų, svarbiausia – nepasiduoti!
Šį iššūkį padės įgyvendinti Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras. Jotvingių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Romanovienė, gimnazijos mokinių prezidentas Edvinas Česnulis ir bibliotekininkė Ona Motiekienė spalio 13 d. Kaune susitiko su Azijos studijų centro vadovu, politikos mokslų daktaru Aurelijumi Zyku ir ASC vyresniąja koordinatore Simona Vasilevskyte. „Drakonų akademijos" nariais pirmieji tapome 2017 m. balandžio mėn. – tai mokyklų, besidominčių rytų kultūromis ir bendradarbiavimu su šių šalių mokyklomis, tinklas.
Provincijoje nėra taip paprasta sukurti galimybes mokytis japonų kalbos. Kas gali padėti įveikti šį iššūkį?! Visų pirma, griebsime jautį už ragų patys, o mūsų šūkis bus „Svarbiausia nepasiduoti!" ir jau nuo šio ketvirtadienio pradėsime kalbų dirbtuves ir gausime pirmuosius namų darbus. Japonų kalbos dėstytoja S. Vasilevskytė taps mūsų bendradarbiavimo kuratore ir padės surasti studentų praktikantų, galinčių atvykti ir mokyti japonų kalbos, kartu planuosime kultūrinę edukacinę veiklą su Hashi klubu tiek Kaune, tiek Alytuje. Na, o svarbiausia, A. Zykas, matydamas mūsų entuziazmą ir veiklos pradžią, pažadėjo padėti rasti mokyklą partnerę Japonijoje, kad jaunimas galėtų bendrauti tarpusavyje ir, be abejonės, planuoti mainus. ASC vadovas, vienas žymiausių ir svarbiausių Lietuvos japonistų, vienas geriausių vertėjų, dirbančių aukščiausio lygio politiniuose susitikimuose, vertėjavęs Jos Didenybei imperatorienei Mičiko Japonijos imperatoriškosios šeimos vizito Lietuvoje metu, padovanojo mūsų klubui savo šiais metais išleistą knygą „Japonijos spalvos ir skoniai" su autografu.


 Alytaus Jotvingių gimnazijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą