Alytuje atidaryta kūrybinių technologijų akademija „Sourcery for Kids“

Kovo 2 d. pirmoji Lietuvoje nemokama kūrybinių technologijų akademija 7–12 m. vaikams „Sourcery for Kids" išaugo ir išsiplėtė į regionus – Alytų ir Pasvalį. Akademiją papildė 100 naujokų. Kaune, prie 281 jau lankančio vaiko, prisijungė 24 naujokai. Taip pat, akademija pirmą kartą duris atvėrė Alytuje (54 vaikai) ir ketina atverti duris kovo 7 d. Pasvalyje (22 vaikai). Norinčių patekti iš viso buvo beveik 500.

Tai – antrasis akademijos plėtros etapas nuo jos įkūrimo 2017 m. rugsėjį, kai JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge Group" pakvietė pirmuosius 200 vaikų mokytis Kaune ir Šakiuose. Šiuo tikslu įmonė „Devbridge" investavo 50 tūkst. eurų. 2018 m. kovą ji išaugo dvigubai ir išsiplėtė į regionus, prie iniciatyvos prisijungus Kazickų šeimos fondui ir jiems investavus 50 tūkst. eurų. Ši partnerystė atvėrė galimybę akademijoje pradėti mokytis net 416 vaikų, penkiuose šalies miestuose: Kaune, Šakiuose, Raseiniuose, Plungėje ir Klaipėdoje. Šiemet, „Devbridge" investavus papildomus 30 tūkst. eurų, prie programos prisijungė Alytus ir Pasvalys, akademija pasipildė100 vaikų. Naujose lokacijose kviečiami vaikai iš dienos centrų.

„Sourcery for Kids" – privati investicija, kuria siekiama, kad technologinis raštingumas būtų kuo plačiau prieinamas visiems Lietuvos vaikams nuo pat mažų dienų. Akademija užtikrina prasmingą užimtumą šimtams šalies vaikų ir siekia spręsti IT specialistų trūkumo problemą. Vienas šios iniciatyvos tikslų – per 10 metų Lietuvoje dešimteriopai padidinti studijuojančiųjų šios srities mokslus skaičių.

„Nuolat investuojame į šią iniciatyvą ir ieškome būdų, kaip ją auginti. Mūsų siekis – nukreipti vaikus tinkama linkme ir parodyti, kad „ekrano laikas" gali būti panaudotas kūrybai, ne tik vartojimui, žaidimams. Esame įsitikinę, kad akademijos įkūrimas kuria didžiulę pridėtinę vertę Lietuvoje, kadangi vaikai, rytojaus kūrėjai, jau šneka technologijų kalba", – iniciatyvą pristato „Devbridge" viceprezidentas ir Lietuvos padalinių vadovas Viktoras Gurgždys.

Reikšmingo valstybės vadovės palaikymo sulaukusi iniciatyva dar metų viduryje buvo pastebėta prezidentės. Praėjusių metų birželio 1–ąją d. Dalia Grybauskaitė apsilankė akademijoje ir paskelbė „Sourcery for Kids" prisijungimą prie Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą". Tada iniciatyvą ir mažuosius technologijų kūrėjus sveikinusi D. Grybauskaitė akcentavo įmonės ir jos padalinio Lietuvoje vadovo V.Gurgždžio kuriamą socialinę atsakomybę.

„Labai džiaugiuosi, kad privatus verslas, šie jauni žmonės, patys turintys mažų vaikų, supranta, ką jiems reiškia galėti mokytis programavimo, naujų instrumentų pažinti gyvenimą ir jį kurti, imasi tokių iniciatyvų. Džiaugiuosi, kad prisijungėte prie mano inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą". Esate naujojo verslo, vakarietiško, su skaidrios kultūros patirtimi, dalis, todėl ir labai džiaugiuosi, ir labai palaikau", – iniciatyvą sveikino Jos Ekscelencija.

Šių metų Vasario 16–ąją Prezidentė taip pat įteikė valstybinius apdovanojimus ir už nuopelnus Lietuvai įvertino bei apdovanojo vienintelės Lietuvoje nemokamos kūrybinių technologijų akademijos „Sourcery for Kids" iniciatorių Viktorą Gurgždį. Atsiimdamas valstybinį apdovanojimą, iniciatyvos autorius džiaugėsi, kad Prezidentė savo autoritetu paskatins reikiamą pokytį, įkvėps tėvelius ir vaikus atrasti technologijas kaip priemonę kurti saugią ir klestinčią Lietuvą. Šia iniciatyva siekiama sklaidyti nusistovėjusius stereotipus ir griauti mitus, esą programavimas yra labai sudėtingas ar tik berniukų reikalas. „Sourcery for Kids" yra atviras visiems smalsiems vaikams. Užsiėmimai vyksta visais mokslo metų šeštadieniais, išskyrus šventes ir vasaros atostogas. Jų metu dvi akademines valandas vaikai dirba grupėse, sudarytose iš 7–9 savo bendraamžių.

Į akademiją patekę 7–12 m. vaikai visus mokslo metus, kiekvieną šeštadienį, nemokamai mokosi programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. Vaikai dirba dvi akademines valandas 8–9 vaikų grupėse kuruojami programos mentoriaus. Čia jie atranda VR pasaulius, kuria 3D modelius, jungia animacijos efektus, elektros grandines, drąsiai eksperimentuoja dirbdami su programos mentoriais, kurių dauguma – technologijų industrijos specialistai. Planuojama, kad akademija augs ir toliau. Galimybė registruoti vaikus į naujas grupes bus paskelbta kiekviename mieste atskirai, kai visi vaikai, kurie šiuo metu jau yra laukiančiųjų sąraše, pateks į akademiją per artimiausiu metu paskelbtus plėtros etapus.

„Devbridge Group" – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro daugiau nei 450 darbuotojų, įsikūrusių Čikagos, Toronto, Londono, Kauno ir Vilniaus padaliniuose. Įmonės klientai – tokios „Fortune 1000" sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos, kaip „Grainger", „CIBC", „Morningstar", „Fitch", „Encore", „Louis Dreyfus", „John Deere" ir kt. Lietuvoje „Devbridge Group" aktyviai investuoja į IT švietimą – vykdo tris skirtingas nemokamas „Sourcery" akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front–End) ir akademiją 7–12 m. vaikams.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą