Rajono bendrojo ugdymo mokyklų gabių vaikų projekto ,,Mąstyk, veik, bendrauk“ konkursas

Lapkričio 16 d. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijoje vyko Alytaus rajono mokyklų gabių vaikų ugdymo projekto ,,Mąstyk, veik, bendrauk“ konkursas, skirtas 7–8 klasių mokiniams. Renginyje dalyvavo po 5 mokinius iš visų Alytaus rajono savivaldybės gimnazijų (30 mokinių). Džiugu, kad 5 mokiniai atvyko antrą kartą (praėjusiais metais jie buvo septintokai, šiais metais – aštuntokai).

Šio projekto tikslas – kurti ir tobulinti 7–8 klasių gabių vaikų atpažinimo ir ugdymo sistemą, telkiant komandas aktyviam įgytų akademinių žinių ir gebėjimų taikymui, o vienas uždavinių – skatinti mokinių bendradarbiavimą grupėse ir ugdyti kūrybinius gebėjimus. Šis projektas yra kitoks – jis nėra orientuotas į atskirų mokyklų tarpusavio varžymąsi, kadangi XXI amžiaus vaikus ir paauglius svarbu mokyti veikti komandoje, ugdyti atsakomybę už komandos veiklas, empatiją.

Mokiniai dalyvavo integruotame (menų, lietuvių kalbos, istorijos ir geografijos) trijų turų protmūšyje, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti. Po kiekvieno turo buvo pateikti atsakymai, tad komandos savo veiklas iškart įsivertino. Kūrybinius gebėjimus mokiniai parodė taikliai apibūdindami žodžio reikšmę, skaitydami meninį kūrinį, sudarydami žodžių grandinėlę, sudėdami iš atskirų sakinių legendą apie Alytaus piliakalnį. Šiais metais geriausiai sekėsi ,,Valančiukų“ komandai (surinko 69 taškus iš 92), kurioje buvo Kisieliūtė Laura ir Žukauskas Feliksas iš Simno gimnazijos, Ragauskaitė Roberta iš Daugų gimnazijos, Jonika Vakaris iš Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo skyriaus bei Kizelytė Vaiva iš Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos. Antroji vieta (68 taškai) atiteko komandai ,,Kalbininkai“ (Jačiukaitė Marita iš Simno gimnazijos, Valeišaitė Saulė iš Butrimonių gimnazijos, Valvonytė Kamilė iš Miroslavo gimnazijos, Marčiukaitytė Elinga ir Mykolaitis Lukas iš Krokialaukio  Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos). Trečiąją vietą (67 taškai) laimėjo komanda ,,Kudirkaičiai“ (Mielaika Eligijus iš Daugų gimnazijos, Gudelaitis Airidas iš Butrimonių gimnazijos, Kerevičiūtė Reda ir Rimkus Povilas Pivašiūnų gimnazijos, Venčkauskas Rokas iš Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos). Kitų komandų – ,,Lietuvaičiai“, surinkusi 62 taškus, ,,Literatai“ – 60 taškų – dalyviai taip pat bus paskatinti padėkos raštais. Visi dalyviai gruodžio pradžioje Trakų salos pilyje dalyvaus edukaciniame užsiėmime ,,Riterystė viduramžių laikotarpyje“. Mokiniai susipažins su riterio garbės kodeksu, simbolika, dalyvaus aktyviose veiklose bei ekskursijoje po pilį.

Projektą finansavo Alytaus rajono savivaldybė.

Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą