Ugdome kalbą

2020 m. sausio 20 dieną į Alytaus lopšelį-darželį „Girinukas" rinkosi Alytaus miesto specialieji pedagogai, logopedai ir visi besidomintys vaikų kalbos ugdymu. Čia vyko seminaras „Pagalbos mokiniui specialistų ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų bendradarbiavimas ugdant vaikų kalbinius gebėjimus".

Logopedė Aušra Brazionienė, pristatydama veiklą, sakė, kad jei norite, kad jūsų vaikas taisyklingai kalbėtų, gerai mokytųsi, lavėtų mąstymas, atmintis, dėmesio koncentracija, nuo mažens lavinkite pirštukų judesius. Pirmąją veiklą pravedė ir pasidalijo gerąja savo darbo patirtimi priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rima Šalaševičienė. Ji su auklėtiniais atliko smulkiosios motorikos lavinimo pratimus ir patvirtino mokslininkų atliktų tyrimų išvadas, kad kuo pirštukai labiau paklus mažajam savininkui, tuo suprantamesnė darosi jo kalba.

Neformaliojo švietimo (kūno kultūros) mokytoja Daiva Rusteikienė svečius pakvietė į užsiėmimą baseine. Papasakojo, kad vanduo suteikia daug teigiamų emocijų, skatina mažylius greičiau augti ir vystytis, stiprina raumenis, moko kvėpavimo. Vaikai, lankantys baseiną, labiau pasitiki savimi.

Masažuotoja Rasa Jeruševičienė supažindino su šiltų akmenų nauda vaiko organizmui – kai vaikas atsipalaiduoja, pailsi tada ir vėl gali iš naujo koncentruoti dėmesį į kitą veiklą.

Kūnas, kvėpavimas, balsas, muzika – taip savo veiklą pristatė meninio ugdymo vadovė Rima Vaickelionytė-Zenevičienė. Su vaikais mokytoja leidosi į pasakų šalį „Voras". Jie šoko, dainavo, mušė ritminius pratimus.

Ir paskutinė parodomoji veikla buvo ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Irenos Giedrienės „Metų laikai". Ji buvo atliekama su edukacine „Bitute". Vaikai skaičiavo, deklamavo, minė mįsles, programavo bitutę ir pasakojo, kuo skiriasi metų laikai.

Svečius lopšelio-darželio direktorė Rasa Naujalienė pakvietė susipažinti su įstaigos erdvėmis, suremontuotomis grupėmis, parodė tėvelių padovanotus supamuosius krėslus – juose vaikai gali pailsėti.

Seminarą užbaigėme refleksija, jos metu buvo nuspręsta aplankyti ir kitas miesto įstaigas.

 

Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas" direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Markovienė

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą