PVM kompensacinius priedus gaus dar daugiau ūkininkų

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui, kad dar daugiau ūkininkų, kurie nėra PVM mokėtojai, iš žemės ūkio produkcijos supirkėjų  galėtų gauti 6 proc. kompensacinį priedą.

Šis priedas nuo parduotos produkcijos ar suteiktų paslaugų kainos būtų taikomas ūkininkams, Mokesčių inspekcijoje įsiregistravusiems kompensacinio PVM gavėjais,  kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų. Šiuo metu galioja reikalavimas, kad  kompensacinio PVM gavėjais gali registruotis tik tie ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 7 hektarų.

Kiti reikalavimai, siekiant  įsiregistruoti kompensacinio PVM gavėju, lieka nepasikeitę: bendra ūkininko atlygio per paskutinius 12 mėnesių už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas suma turi neviršyti  45 tūkst. eurų; asmuo turi būti įregistravęs  ūkininko ūkį arba turi turėti dokumentus, patvirtinančius žemės suteikimą asmeniniam ūkiui; nei pats  ūkininkas, nei jo partneriai neturi būti įsiregistravę PVM mokėtojais. 

Dabar galiojanti kompensacinio PVM tarifo schema ūkininkams yra nepatraukli. Dauguma tokio dydžio ūkių iš viso neparduoda užaugintos produkcijos, nes sunaudoja ją savo šeimos poreikiams. Galimybių pasinaudoti kompensacinio PVM schema praplėtimas paskatins daugiau ūkininkų produkciją parduoti oficialiai bei reikalauti iš supirkėjų dokumentų. O visa tai turėtų įtakos ekonomikos šešėlio mažinimui ir smulkiųjų ūkių ekonominės veiklos skatinimui.

Pakeitus tvarką, PVM kompensacinius priedus galėtų gauti daugiau ūkininkų – tai būtų aktualu beveik 9 tūkst. ūkininkų.

PVM kompensacinio priedo schema būtų taikoma nuo 2021 m. sausio 1 d.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą