Gamintojai ir importuotojai apmokės tik už Europos standartą atitinkantį elektronikos atliekų sutvarkymą

Siekiant užtikrinti, kad elektros ir elektroninės įrangos atliekos būtų tvarkomos efektyviai ir skaidriai, nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigalioja reikalavimas jas tvarkyti pagal Europos standartą. Jis privalomas įmonėms, kurios nori, kad už šių atliekų tvarkymą sumokėtų elektros ir elektroninės įrangos gamintojai bei importuotojai. 

Jos turės pateikti Aplinkos apsaugos agentūrai dokumentus, įrodančius technologinio atliekų tvarkymo proceso atitiktį minėtajam standartui. Naujoji tvarka aktuali atliekų tvarkytojams, siekiantiems būti įrašytiems ir jau įtrauktiems į Turinčių teisę išrašyti gaminių ir pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus atliekų tvarkytojų sąrašą.

Pažymėtina, kad šis reikalavimas taikomas išrašant 2022 m. ir vėlesnio laikotarpio elektros ir elektroninės įrangos atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus ir patvirtinimus.

Atliekų tvarkytojai, nepateikę dokumentų, įrodančių technologinio proceso atitiktį minėtajam standartui pagal Turinčių teisę išrašyti gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus atliekų tvarkytojų sąrašo sudarymo tvarkos apraše nustatytą tvarką, nuo 2022 m. sausio 1 d., turės teisę išrašyti elektros ir elektroninės įrangos atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus tik už 2021 m. 

Atliekų naudotojų (perdirbėjų) ar eksportuotojų išrašomus dokumentus – iki 2022 m. sausio 22 d., jų pagrindu išrašomus atliekų surinkėjų dokumentus – iki 2022 m. vasario 1 d., jų pagrindu išrašomus licencijuotų gamintojų ir importuotojų organizacijų patvirtinimus – iki 2022 m. vasario 11 d.

Atkreipiame  dėmesį, kad jie išrašomi Lietuvos teritorijoje surinktam elektros ir elektroninės įrangos atliekų kiekiui, kuris panaudotas (perdirbtas) Lietuvos teritorijoje arba Europos ekonominėje erdvėje per tuos kalendorinius metus, už kuriuos išrašomas dokumentas.

Europos standartas, numatantis bendruosius elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo, gabenimo ir apdorojimo reikalavimus, patvirtintas 2014 m.

Įvertinus atliekų surinkimo ir tvarkymo efektyvumo situaciją Lietuvoje, problemas, su kuriomis susiduria valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės institucijos, buvo nuspręsta, kad jis turi tapti  privalomu įrodančius dokumentus ir patvirtinimus siekiantiems išrašyti mūsų šalies atliekų tvarkytojams. Reikalavimo įsigaliojimui buvo suteiktas pereinamasis laikotarpis, užtikrinantis galimybę ūkio subjektams patvirtinti atitiktį ir taikyti standartą.

Šiuo metu Turinčių teisę išrašyti gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus atliekų tvarkytojų sąraše yra 157 įmonės, iš kurių 15 įmonių tvarko elektros ir elektroninės įrangos atliekas. Šiai dienai dokumentus, įrodančius atitiktį EEĮ standartui, Aplinkos apsaugos agentūrai yra pateikusi tik viena įmonė.

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

 

Komentarai

 • polkmsovbcv
  prieš 11 minučių
  LABA DIENA MANO LUTANIJAI

  LIUDYMAS APIE KAIP GAUJU 75 000 EUR PASKOLĄ NAMUI PIRKTI IŠ TIKROS IR TIKROS PASKOLŲ BENDROVĖS, KVIEČIAMOS „sky experience“ paskolų įmone. DĖMESIO ŠIANDIEN Esu LABAI LAIMINGAS IR DIEVE telaimina dangaus patirties paskolos valdytoją

  Mano vardas MARIJA. Aš esu iš Suomijos ir ieškau a
  tikra paskolų bendrovė per pastaruosius 5 mėnesius, pirkti namą
  Viskas, ką gavau, buvo aibė apgavysčių, privertusių jais pasitikėti, o galų gale jie paėmė mano pinigus nieko neduodami, mano viltis buvo prarasta, aš sutrikau ir nusivyliau, niekada nenorėjau nieko turėti. daryti su paskolų bendrovėmis internete, todėl nuėjau pasiskolinti pinigų iš a
  Drauge, aš papasakojau jai viską, kas atsitiko, ir ji pasakė, kad gali man padėti, kad ji žino paskolų bendrovę, kuri gali padėti man gauti bet kokią man reikalingą paskolą su labai maža 2% palūkanų norma, kad ji ką tik gavo paskolą. iš jų ji man nurodė, kaip kreiptis dėl paskolos, aš padariau taip, kaip ji man pasakė, kreipiausi su jais adresu (contact@skyexperienceloan.com) arba
  (skyexperienceloan@gmail.com) apsilankykite jų SVETAINE
  https://skyexperienceloan.com/, niekada netikėjau, bet bandžiau ir mano didžiausiai nuostabai gavau paskolą per 24 valandas, negalėjau
  patikėk, aš vėl laimingas ir turtingas ir dėkoju Dievui, kad tokios paskolų bendrovės vis dar egzistuoja dėl šios sukčiavimo visose vietose, patariu visiems, kuriems reikia paskolos (contact@skyexperienceloan.com ) arba
  (skyexperienceloan@gmail.com) jie niekada jūsų nenuvils ir
  tavo gyvenimas pasikeis kaip ir mano.Greitai susisiekite el
  (contact@skyexperienceloan.com) arba (skyexperienceloan@gmail.com) šiandien ir gaukite iš jų paskolą, Dievas palaimina dangaus patirties paskolos valdytoją už tikrą paskolos pasiūlymą. Įsitikinkite, kad susisiekite su dangus patirties paskolos vadybininku dėl paskolos, nes aš sėkmingai gavau paskolą iš šios įmonės be
  stresas. INTERNETO SVETAINĖ
  https://skyexperienceloan.com
 • Joe Thwaite
  prieš 41 minučių
  I want to applaud my beautiful wife for finding out about Dr Ozigidon who helped us with the National Lottery Jackpot winning numbers to win a whopping sum of£184 Million in the Euro-million win. My name is Joe Thwaite, 49, and my wife  is Jess Thwaite, 46, from Gloucestershire. On May 10, 2022 we became the biggest national lottery jackpot winner after we had contacted Dr Ozigidon to help us become a large winner in the lottery with his powerful spell because my wife and I have read a lot about his powerful and effective spell. He gave us the winning numbers after casting the spell and assures us of victory. We followed and obeyed Dr Ozigidon spell instructions and today we are celebrating after winning the record-breaking Euro-Millions jackpot of £184M from the draw on Tuesday 10 May, 2022. Thanks to Dr Ozigidon because his good work has really been wonderful with his magical spells. We usually play the lottery but coming up with a big win has never been my thing not until we came in contact with Dr Ozigidon who a lot of people have been so thankful to for his miraculous doings. We are so grateful to this power sorcerer Dr Ozigidon. For giving us victory with his powerful spell. We decided to go public to motivate others and also to tell everyone about Dr Ozigidon powerful spell. Contact him today if you wish. His email at: drozigidonhenz.spell.net@gmail.com Also via whats-app +2349054750112.

Parašykite komentarą