Kompensacinio PVM gavėjais galės tapti daugiau ūkininkų

Nuo 2021 m. sausio 1 d. daugiau ūkininkų, kurie nėra PVM mokėtojai, iš žemės ūkio produkcijos supirkėjų  galės gauti 6 proc. kompensacinį priedą. Šis priedas nuo parduotos produkcijos ar suteiktų paslaugų kainos būtų taikomas ūkininkams, Mokesčių inspekcijoje įsiregistravusiems kompensacinio PVM gavėjais, kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų. Šiuo metu galioja reikalavimas, kad  kompensacinio PVM gavėjais gali registruotis tik tie ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 7 hektarų.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei 2020 m. spalio 7 d. nutarimu Nr. 1097 pakeitus tvarką, PVM kompensacinius priedus galėtų gauti daugiau ūkininkų – tai būtų aktualu beveik 9 tūkst. ūkininkų. Dabar galiojanti kompensacinio PVM tarifo schema, anot Žemės ūkio sektoriaus finansų valdymo grupės patarėjos Jolitos Čičiurkienės, ūkininkams nėra patraukli.

„Daugelis ūkių iki 7 hektarų iš viso neparduoda užaugintos produkcijos, nes naudoja ją savo šeimos poreikiams. Dėl šių priežasčių mažų ūkių savininkams kompensacinio PVM tarifo pritaikymas yra neaktualus, o ūkininkai, turintys daugiau kaip 7 ha žemės įsiregistruoti kompensacinio PVM tarifo gavėjais iki 2021 m. sausio 1 d. neturi teisės. Naujos galimybės skatins daugiau ūkininkų produkciją parduoti oficialiai bei reikalauti iš supirkėjų dokumentų. Visa tai padėtų mažinti ekonomikos šešėlį ir turėtų įtakos smulkiųjų ūkių ekonominės veiklos skatinimui“, - teigia patarėja.

Kiti reikalavimai, siekiant įsiregistruoti kompensacinio PVM gavėju, nepasikeitė: bendra ūkininko atlygio per paskutinius 12 mėnesių už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas suma turi neviršyti  45 tūkst. eurų; asmuo turi būti įregistravęs  ūkininko ūkį arba turi turėti dokumentus, patvirtinančius žemės suteikimą asmeniniam ūkiui; nei pats  ūkininkas, nei jo partneriai neturi būti įsiregistravę PVM mokėtojais.

Ūkininkas, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, turi nuolat stebėti savo veiklą ir nustatęs, kad bent viena iš nurodytų aplinkybių neįvykdyta, turi pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) prašymą išregistruoti jį iš ūkininkų, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, sąrašo.

Kaip registruotis?

Fizinis asmuo, norintis registruotis ūkininku, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, turi užpildyti prašymą įregistruoti jį ūkininku, kuriam taikoma kompensacinio pridėtinės vertės mokesčio tarifo schema (forma REG815). Šis prašymas pateikiamas per Mano VMI sistemą, taip gali būti teikiamas tiesiogiai arba išsiunčiant paštu apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai.

Asmenys, įsiregistravę ūkininkais, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, įgyja teisę už tiekiamą žemės ūkio produkciją ir (arba) teikiamas žemės ūkio paslaugas gauti 6 procentų kompensacinio dydžio priedą (kompensacinio priedo dydis apskaičiuojamas nuo pirkėjų (klientų) mokamo atlygio už ūkininkų tiekiamą žemės ūkio produkciją ir (arba) teikiamas žemės ūkio paslaugas). 

Už ką galima gauti kompensacinį PVM priedą?

Ūkininkai kompensacinį 6 proc. PVM priedą gali gauti už parduodamą žemės ūkio produkciją, teikiamas žemės ūkio paslaugas: lauko darbus, javų ir žolės pjovimą, kūlimą, ryšulių formavimą, rinkimą, derliaus nuėmimą, sėjimą ir sodinimą; žemės ūkio produktų pakavimą ir ruošimą pardavimui, pavyzdžiui, džiovinimą, valymą, smulkinimą, dezinfekavimą ir silosavimą; žemės ūkio produktų sandėliavimą; gyvulių priežiūrą, veisimą ir šėrimą; įrengimų, įprastai naudojamų žemės ūkio veikloje, nuomą žemės ūkio tikslams; piktžolių ir kenkėjų naikinimą, augalų ir dirvos barstymą ir purškimą bei drėkinimo ir nusausinimo įrangos eksploatavimą.

Miškininkystės paslaugos (miško auginimas, ruoša ir pan.) nepriskiriamos žemės ūkio paslaugoms.

LR Žemės ūkio ministerijos informacija 

 

Komentarai

 • Susan Benson
  prieš 51 minučių
  Sveiki, ponios ir ponai, ar jums reikalinga finansinė pagalba? Aš Susan Benson. Esu skolintojas, taip pat finansų konsultantas.

  Ar jums reikia verslo paskolos, asmeninės paskolos, hipotekos paskolos ar paskolos, kad užbaigtumėte savo projektą? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, rekomenduosiu kreiptis į mano įmonę. Mes teikiame visų rūšių paskolų paslaugas, įskaitant ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas. Norėdami gauti daugiau informacijos, parašykite mums el. Paštu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) arba parašykite man žinutę tiesiogiai „WhatsApp“ telefonu: +447903159998 ir gaukite atsakymą akimirksniu.

  Mes esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame pasiryžę padėti jums įgyvendinti visus jūsų siekius. Mes specializuojamės teikdami struktūrizuotus finansinius sprendimus asmenims ir įmonėms efektyviausiu ir greičiausiu būdu.

  Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte kreiptis į mus dėl paskolos;
  * Patogumas - galite kreiptis dėl paskolos bet kada ir bet kur.
  * Lanksti suma - jūs nusprendžiate, kiek norite pasiskolinti.
  * Greitas tiesioginis finansavimas - gaukite paskolą per 24 valandas po patvirtinimo.
  * Lanksti palūkanų norma - prieinama 3% palūkanų norma.
  * Aukštos patvirtinimo normos
  * Lankstus grąžinimas - jums suteikiama galimybė pasirinkti grąžinimo datą kas savaitę, mėnesį ar metus 1–30 metų laikotarpiui.
  * Paprasta internetinė programa.
  * Asmeninės konsultacijos ir patirtis.
  * Jokių paslėptų mokesčių

  Nepraraskite galimybės dėl lėšų trūkumo. Susisiekite su mano įmone dabar, mes galime jums padėti paskolai gauti, nes mes padėjome daugybei asmenų ir organizacijų, kurios visame pasaulyje susidūrė su finansiniais sunkumais

  Norėdami gauti daugiau informacijos apie mūsų paskolos pasiūlymą, maloniai atsiųskite mums paskolos prašymą šiuo el. Pašto adresu sunshinefinancialgroupinc@gmail.com arba „WhatsApp“ telefonu +447903159998

  Tarpininkai / konsultantai / brokeriai kviečiami atvesti savo klientus ir yra 100% apsaugoti. Visiškai pasitikėdami dirbsime visų dalyvių labui.

Parašykite komentarą