Naujų technologijų kūrėjai gali teikti paraiškas paramai iš Inovacijų fondo

Įmonės, viešosios įstaigos, tarptautinės organizacijos, kuriančios naujas technologijas, gali teikti paraiškas paramai iš Inovacijų fondo. Europos Komisija paskelbė antrąjį kvietimą projektams, kurių vertė didesnė nei 7,5 mln. eurų. Šio kvietimo biudžetas siekia 1,5 milijardo eurų.

Parama teikiama projektams, kurie pristato inovacijas, naudojančias atsinaujinančių išteklių energiją, pritaikomas daug energijos sunaudojančioje pramonėje (pavyzdžiui, cemento, trąšų, plieno gamybos ir pan.) arba kaupiančias energiją. Gali būti finansuojama iki 60 proc. projekto vertės.

Visos Inovacijų fondo lėšos ateina iš Apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje (ATLPS) parduodamų apyvartinių taršos leidimų, todėl šio kvietimo metu finansuojamos veiklos turi skatinti mažai taršias inovacijas ir procesus sektoriuose, kurie patenka į ATLPS.

Pareiškėjai turi būti tiesiogiai atsakingi už projekto įgyvendinimą ir valdymą, jei reikia, kartu su kitais pareiškėjais, tačiau negali veikti kaip tarpininkai.

Paraiškos vertinamos atsižvelgiant į technologijos naujoviškumą ar esamos modifikavimo lygį, įgyvendinimo ir verslo plano, finansinio modelio paruošimo lygį, kiek šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekis sumažės įdiegus technologiją, jos atkartojimo galimybes kitose ES šalyse ir sektoriuose, kaštų efektyvumą.

Pažymėtina, kad net ir neatitikus santykinių verčių, nustatytų kiekvienam kriterijui, yra galimybė gauti paramą. Tokie projektai turi atitikti minimalius ŠESD mažinimo, inovacijų lygio ir plėtros kriterijus (vertintojams matant, kad gavę konkrečią projektų vystymo pagalbą projektai vėliau teiks paraiškas Inovacijų fondui). 

Paraiškos paramai gauti priimamos iki 2022 m. kovo 3 d. ir teikiamos elektroniniu būdu, per Europos Komisijos Finansavimo ir Konkursų tinklalapyje esančią sistemą. Jame galima rasti visą informaciją apie kvietimą ir būtinus dokumentus paraiškai pildyti. 

Atkreipiame dėmesį, kad Inovacijų fondo finansavimas gali būti jungiamas su kitų fondų, pavyzdžiui, Modernizavimo fondo parama. Taip galima gauti didesnį nei 60 proc. projekto vertės finansinę paramą. Be to, Inovacijų fondui nėra taikomos valstybės pagalbos taisyklės.

Projektams iki 7,5 mln. eurų numatomas atskiras kvietimas nuo 2022 m. kovo 15 d.
ES neseniai įkurtas Inovacijų fondas – viena didžiausių pasaulyje inovatyvių, aplinką tausojančių technologijų kūrimo ir diegimo finansavimo programų. Jis svariai padės mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus. Tikimasi, kad šis fondas 2020–2030 m. paskirstys iki 10 mlrd. eurų inovatyvių technologijų plėtrai.

Plačiau apie Inovacijų fondą: https://ec.europa.eu/clima/eu-action/funding-climate-action/innovation-fund_en

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

Komentarai

 • polkmsovbcv
  prieš 51 minučių
  LABA DIENA MANO LUTANIJAI

  LIUDYMAS APIE KAIP GAUJU 75 000 EUR PASKOLĄ NAMUI PIRKTI IŠ TIKROS IR TIKROS PASKOLŲ BENDROVĖS, KVIEČIAMOS „sky experience“ paskolų įmone. DĖMESIO ŠIANDIEN Esu LABAI LAIMINGAS IR DIEVE telaimina dangaus patirties paskolos valdytoją

  Mano vardas MARIJA. Aš esu iš Suomijos ir ieškau a
  tikra paskolų bendrovė per pastaruosius 5 mėnesius, pirkti namą
  Viskas, ką gavau, buvo aibė apgavysčių, privertusių jais pasitikėti, o galų gale jie paėmė mano pinigus nieko neduodami, mano viltis buvo prarasta, aš sutrikau ir nusivyliau, niekada nenorėjau nieko turėti. daryti su paskolų bendrovėmis internete, todėl nuėjau pasiskolinti pinigų iš a
  Drauge, aš papasakojau jai viską, kas atsitiko, ir ji pasakė, kad gali man padėti, kad ji žino paskolų bendrovę, kuri gali padėti man gauti bet kokią man reikalingą paskolą su labai maža 2% palūkanų norma, kad ji ką tik gavo paskolą. iš jų ji man nurodė, kaip kreiptis dėl paskolos, aš padariau taip, kaip ji man pasakė, kreipiausi su jais adresu (contact@skyexperienceloan.com) arba
  (skyexperienceloan@gmail.com) apsilankykite jų SVETAINE
  https://skyexperienceloan.com/, niekada netikėjau, bet bandžiau ir mano didžiausiai nuostabai gavau paskolą per 24 valandas, negalėjau
  patikėk, aš vėl laimingas ir turtingas ir dėkoju Dievui, kad tokios paskolų bendrovės vis dar egzistuoja dėl šios sukčiavimo visose vietose, patariu visiems, kuriems reikia paskolos (contact@skyexperienceloan.com ) arba
  (skyexperienceloan@gmail.com) jie niekada jūsų nenuvils ir
  tavo gyvenimas pasikeis kaip ir mano.Greitai susisiekite el
  (contact@skyexperienceloan.com) arba (skyexperienceloan@gmail.com) šiandien ir gaukite iš jų paskolą, Dievas palaimina dangaus patirties paskolos valdytoją už tikrą paskolos pasiūlymą. Įsitikinkite, kad susisiekite su dangus patirties paskolos vadybininku dėl paskolos, nes aš sėkmingai gavau paskolą iš šios įmonės be
  stresas. INTERNETO SVETAINĖ
  https://skyexperienceloan.com
 • Joe Thwaite
  prieš 15 minučių
  I want to applaud my beautiful wife for finding out about Dr Ozigidon who helped us with the National Lottery Jackpot winning numbers to win a whopping sum of£184 Million in the Euro-million win. My name is Joe Thwaite, 49, and my wife  is Jess Thwaite, 46, from Gloucestershire. On May 10, 2022 we became the biggest national lottery jackpot winner after we had contacted Dr Ozigidon to help us become a large winner in the lottery with his powerful spell because my wife and I have read a lot about his powerful and effective spell. He gave us the winning numbers after casting the spell and assures us of victory. We followed and obeyed Dr Ozigidon spell instructions and today we are celebrating after winning the record-breaking Euro-Millions jackpot of £184M from the draw on Tuesday 10 May, 2022. Thanks to Dr Ozigidon because his good work has really been wonderful with his magical spells. We usually play the lottery but coming up with a big win has never been my thing not until we came in contact with Dr Ozigidon who a lot of people have been so thankful to for his miraculous doings. We are so grateful to this power sorcerer Dr Ozigidon. For giving us victory with his powerful spell. We decided to go public to motivate others and also to tell everyone about Dr Ozigidon powerful spell. Contact him today if you wish. His email at: drozigidonhenz.spell.net@gmail.com Also via whats-app +2349054750112.

Parašykite komentarą