Alytuje keičiasi vietinės rinkliavos už leidimus prekiauti ir teikti paslaugas kainos

Alytaus miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį priėmė sprendimą, kuriuo keičiasi vietinės rinkliavos dydis už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas mieste nustatytose viešosiose vietose.  Iš naujo peržiūrėti rinkliavos įkainius nuspęsta įvertinus rinkoje padidėjusias elektros energijos kainas taip pat įvertinus, kad rinkliavos dydžių kainos nebuvo keistos nuo 2018 metų.

Šiuo metu patvirtintose rinkliavos kainose elektros energijos kainų pokytis nėra įvertintas, todėl nuspręsta tik savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu įvertinus prekybininko prašyme pateiktą motyvuotą pagrindimą gauti vienkartinio pobūdžio leidimą su elektros energijos tiekimu. 

Leidimas prekiauti ir/ar teikti paslaugas išduodamas laikotarpiui nuo vienos dienos iki vienerių metų, bet ne ilgiau kaip iki kalendorinių metų pabaigos. Rinkliavos mokėtojui yra suteikiama viena prekybos vieta.

Už 154 leidimus prekiauti ar teikti paslaugas 2021 m. į Alytaus miesto savivaldybės administracijos biudžetą 8708,20 Eur pajamų.  Šiais metais jau išduota daugiau kaip 180 leidimų prekybai. Populiariausios prekybos vietos yra medinės stoginės: Vidzgirio mikrorajone prie PC „Iki“ ir Putinų mikrorajone netoli PC „Maxima“. 

Keičiant rinkliavos dydžius bei leidimų išdavimo sąlygas buvo analizuojami galiojantys vietinės rinkliavos dydžiai, patvirtinti  Marijampolės, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Varėnos rajono, Lazdijų rajono ir Alytaus rajono savivaldybių tarybų. 

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą