Registrų centro 2018 m. vasario mėnesio NT rinkos aktyvumo duomenys


Nekilnojamojo turto rinkos dalyviai žiemą išlydėjo pasyviomis nuotaikomis. Smukimas fik-suotas beveik visuose rinkos segmentuose, o būsto objektų vasarį parduota mažiausiai per pastaruosius porą metų.
Negalutiniais Registrų centro duomenimis, praėjusį mėnesį pardavimo sandoriais perleisti 7 179 pastatai, patalpos ir žemės sklypai. Tokie rodikliai yra beveik dešimtadaliu žemesni lyginant tiek su šių metų sausį, tiek su pernai vasarį fiksuotais rezultatais, kai buvo perleisti atitinkamai 7 880 ir 7 983 nekilnojamieji daiktai.
Pirkėjų aktyvumo mažėjimą labiausiai pajuto būsto pardavėjai – per mėnesį šalyje perleistų gyve-namųjų patalpų ir gyvenamųjų pastatų skaičius vasarį buvo mažiausias per pastaruosius porą metų.
Visoje Lietuvoje praėjusį mėnesį savininkus pakeitė 2 091 gyvenamoji patalpa – tai 12,3 proc. mažiau nei sausį, kai jų buvo parduota 2 385, ir 14,5 proc. mažiau nei 2017 m. vasarį (2 447). Gyvenamųjų pastatų pardavimai šalyje per mėnesį krito 14,4 proc. – nuo 672 sausį iki 575 vasarį. Paly-ginimui, antrąjį praėjusių metų mėnesį Lietuvoje buvo parduoti 579 gyvenamieji namai ar kiti gy-venamosios paskirties pastatai.
Bendros tendencijos neaplenkė ir Vilniaus. Gyvenamųjų patalpų pardavimai sostinėje siekė 605 ir penktadaliu atsiliko tiek nuo sausio (760), tiek nuo praėjusių metų vasario rezultatų (782). Vilniuje vasarį taip pat nupirkti 44 gyvenamieji pastatai – tai keliais vienetais daugiau nei tuo pačiu metu pernai, tačiau 34,3 proc. mažiau nei sausį, kai sostinės pirkėjai įsigijo 67 tokius objektus.
Pasyvios pirkėjų nuotaikos nevisiškai atsispindėjo Kauno ir Klaipėdos būsto rinkose. Laikinojoje sostinėje praėjusį mėnesį parduoti 334 butai ir kitos gyvenamosios patalpos, o toks pardavimų skai-čius ne tik neatsiliko nuo sausį fiksuotų rodiklių, tačiau ir nežymiai lenkė praėjusio vasario rezultatus. Tuo metu Klaipėdoje praėjusį mėnesį perleista 15 gyvenamųjų pastatų. Pastarasis rodiklis uos-tamiestyje – vienas aukščiausių per pastarąjį dešimtmetį.
Žemės sklypų rinkoje žiemos pabaiga pasižymėjo ramybe. Lyginant su sausio mėnesio rezultatais, pardavimų rodikliai šiame segmente smuktelėjo 1,7 proc., o su praėjusių metų vasariu – 8 proc. Iš viso per pastarąjį mėnesį Lietuvoje sandoriais buvo perleista 3 460 žemės sklypų.
Papildoma informacija
Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina nekilnojamojo turto sandorių duomenis, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami – valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Vertindamas būsto rinkos duomenis, Registrų centras skiria būsto objektus į gyvenamuosius pastatus (vieno, dviejų, trijų ir daugiau butų pastatus ir pastatus įvairioms socialinėms grupėms) ir gyvenamąsias patalpas (butus, patalpas įvairioms socialinėms grupėms ir gyvenamąsias patalpas).Registrų centro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą