Paverskite savo svajonę verslu!

Alytaus rajono VVG kartu su Druskininkų vietos veiklos grupe kviečia į naują nuotykį – PAVERSKITE SAVO SVAJONĘ VERSLU! Iš pradžių šis šūkis skamba gal kiek keistai, bet iš tiesų tai kūrybingas ir iššūkių kupinas projektas, kuriame gali dalyvauti visi, kas tik svajoja sukurti savo verslą Alytaus rajono, Birštono ir Druskininkų savivaldybių kaimiškose vietovėse ir teikiamomis paslaugomis ar sukurtu produktu nori sulaukti užsienio turistų dėmesio.

2019–2020 metais Alytaus rajono VVG, drauge su partneriais iš Austrijos, Liuksemburgo, Italijos, Rumunijos, Vokietijos, Švedijos dalyvaus ir įgyvendins tarptautinį projektą „Lėtos kultūros patirtys 2.00 / CultTrips 2.00“. Šio projekto pagrindinis tikslas – kaimiškose vietovėse sukurti arba vystyti jau įkurtus verslus, kurie būtų patrauklūs tiek vietos, tiek užsienio turistams, kurie vadovaujasi lėtojo keliavimo principais.

Kyla klausimas – o kas tas lėtasis keliavimas ir kokie jo principai? Taip, Lietuvoje tai dar mažai girdėtas terminas, tačiau Europoje jau keletą dešimtmečių gyvuoja lėtojo maitinimo, lėtų pinigų, lėtojo vaikų auklėjimo, lėtojo miesto, lėtojo gyvenimo būdo idėjos ir jų koncepcijų įgyvendinimas. Visa lėtojo judėjimo esmė – vartoti tik tai, kas užaugo tame krašte, maistą gaminti iš to, kas žaliuoja tuo metu darže, prekes pirkti tik iš vietos ūkininkų ir paslaugų teikėjų, vaikus auklėti pagal natūralius jų poreikius, tiesiog gyventi ir mėgautis gyvenimu.

Lėtojo keliavimo šalininkai ieško dar nepatirtų patirčių, dar negirdėtų istorijų, todėl jų žemėlapiuose atsiranda nauji maršrutai ir objektai. Juos domina to krašto, į kurį jie keliauja, savitumai. Jie nori patys viską išbandyti, pajusti, patirti. Lėtojo keliavimo koncepcija remiasi keliais pamatiniais dalykais: autentiškumas, originalumas, tikrumas.

Gal Jūsų kaimynas kepa naminę duoną, dzūkiškas bandas ar lieja žvakes? Matote, kad karts nuo karto į jo kiemą suguža vienas kitas būrelis moksleivių. Puikus verslas! Bet... kuo vienoje troboje kepama duona skiriasi nuo kitos? Ar tikrai nukopijuota verslo idėja bus sėkminga? Kodėl turistas dėl duonos kepaliuko ar vaškinės žvakės turėtų atvykti būtent pas Jus, o ne pas Jūsų kaimyną?

Neabejojame, kad esate geriausi ir išmaniausi. Pasigirkite! Papasakokite, kuo Jūs esate originalesni, kūrybingesni už Jūsų kaimynus. Gal atmintyje plazdena kadaise močiutės pasakota giminės ar kaimo istorija, kuri gali tapti naujo verslo atspirties tašku? Gal nuo pat vaikystės turite slaptą svajonę, kuri kaip tik dabar sulaukė savo išsipildymo valandos? Gal iš tų pasakojimų gims visai naujas produktas ar paslauga?

Iki 2019 m. birželio 10 d. lauksime Jūsų pasakojimų, o gal jau ir sukurtų produktų ar teikiamų paslaugų aprašymų ir nuotraukų. Įdomiausių ir geriausiai lėtojo keliavimo koncepciją atitinkančių idėjų autorių laukia maloni staigmena – patirties pasidalinimo kelionė Lietuvoje ir užsienyje.

Siųskite savo pasakojimus el. p. viesiejirysiai@alytausrvvg.lt arba vvg@druskininkai.lt.

Alytaus rajono VVG informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą