Svarbiausių švenčių dekoras: kaip puošiasi lietuviai?


Artėja Joninės, daugelis vasarą švenčia ir vestuves, krikštynas bei kitas svarbias šventes. O ypatingą nuotaiką jų metu padeda sukurti įvairios dekoracijos. Pasak šioje srityje dirbančių prekybininkų, šalia kitų dekoro elementų, dabar ypač populiarios lazeriu iš medžio pjaustomos puošmenos, kurioms suteikiamos įvairiausios formos, ant jų užrašomi linkėjimai.
Šiuo principu pagamintos dekoracijos naudojamos ir stalui, ir patalpoms, ir dovanų įpakavimui papuošti. Jos ir pačios gali būti kaip dovanos, ypač jei yra didesnės, o ant jų užrašomi ilgesni palinkėjimai ar šiaip šmaikščios frazės. Tokiu būdu gali būti papuošti ir tam tikrą funkciją turintys daiktai: įvairios dėžutės, lentelės, butelių laikikliai ir panašiai.
Vestuvėms, krikštynoms papuošti gali būti išpjaustomi angeliukai, drugeliai, gėlės. Jos gali būti naudojamos ir kaip smulkios dovanėlės, ir kaip svečių kortelės su svečio vardu ir dovanų ar patalpos ar stalo papuošimai.
„Šios puošmenos dabar tikrai yra ant bangos – mūsų įmonės lazeriai dabar vos spėja pjaustyti individualius užsakymus, parduotuvėje sulaukiame daug pirkėjų ir jau pagamintoms dekoracijoms. Aišku, populiari ir kita, per daugelį metų nusistovėjusi atributika: įvairūs kaspinai, balionai, dekoruotos taurės, stalui skirtos puošmenos su dirbtinėmis gėlėmis. Krikštynoms populiaru stalą papuošti – vaikiško vežimėlio formos puošnia dekoracija“, - vardijo Kaune prekybos miestelyje „Urmas“ šventine atributika prekiaujančios bendrovės „Svereta“ vadovė Laima Butkevičienė.
26 metus šioje srityje dirbanti pašnekovė sako, kad per šį laikotarpį pastebėjo nemažai pokyčių svarbiausių švenčių puošyboje.
„Vestuvės tapo mažesnėmis, kuklesnėmis. Krikštynų reikšmė ir puošnumas, priešingai, išaugo. Ryškiausią ribą iš tiesų būtų galima brėžti tarp didmiesčių ir kitų regionų gyventojų. Miestiečių vestuvėse dažniausiai vyrauja santūresnė puošyba, kiti mėgsta spalvingiau, ryškiau pasipuošti“, - pastebėjimais dalijosi L. Butkevičienė.
Pasak kitų prekybos miestelio prekybininkų, lietuviai jau intensyviai ruošiasi ir smagiausiai vasaros šventei – Joninėms. Daugelis planuoja šventę lauke, tad ieško lauko sąlygoms tinkančių papuošimų ir vienkartinių, bet gražių indų, staltiesių. O Jonai ir Janinos vėl sulauks ne tik gėlių ir saldžių, bet ir praktiškų, taip pat ir šmaikščių dovanų su įvairiais palinkėjimais.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą