VMI skelbia pirmąjį pajamų deklaravimo etapą : nuo šiandien deklaruoti jau gali savarankiškai dirbantys

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) 205 tūkst. gyventojų, vykdančių individualią veiklą , suformavo metines pajamų deklaracijas. Deklaracijas šiemet reikia pateikti ir mokesčius sumokėti iki liepos 1 d.

Pernai 104 tūkst. individualią veiklą pagal pažymą vykdančių gyventojų deklaravo 86 mln. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o 93 tūkst. vykdžiusių veiklą įsigijus verslo liudijimą - 8,2 mln. eurų GPM. Šiais metais pajamų deklaracijas turėtų pateikti per 5,8 tūkst. Alytaus apskrities gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą ir 4,9 tūkst. savarankiškai dirbančių su verslo liudijimais.

„Šių metų deklaravimo procesas kitoks nei įprasta ir vyksta etapais – šiandien pradeda deklaruoti savarankiškai dirbantys, o po savaitės - balandžio 22 d., prie jų prisijungs ir visi kiti gyventojai“, - sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, jog šiemet deklaruoti laiko bus daugiau. „Deklaravimo pabaigos terminas nukeltas dviem mėnesiais, o pats deklaravimo procesas, tikimės, jog bus daug lengvesnis, nes nebelikus pilkosios GPM308 formos, pajamas paprastai deklaruosime klausimų – atsakymų principu“, - teigia J. Stankienė.

VMI, gavusi trečiųjų šaltinių duomenis, kaip ir kasmet, juos susistemina bei sukelia į EDS. Individualią veiklą vykdantiems gyventojams, žingsnis po žingsnio, atsakant į vedlio pateikiamus klausimus, informaciją reikės papildyti savo turimais duomenimis.

„Skirtingai nei didžiajai daliai gyventojų (apie 75 proc.), kuriems VMI parengia visiškai suformuotas deklaracijas, savarankiškai dirbantys gyventojai disponuoja tam tikra informacija, kurią žino tik jie, todėl jiems tenka ir daugiau patiems prisidėti pildant pajamų deklaraciją“, - dėmesį atkreipia J. Stankienė.

Pažymėtina, jog pildant deklaraciją EDS vedlyje, gyventojų pateikiama informacija yra išsaugoma automatiškai, todėl nutraukus ir vėliau tęsiant darbą, informacijos gyventojui suvesti pakartotinai nebereikės.
Konsultacijas telefonu šiemet teiks visos apskričių VMI.

Atsižvelgiant į tai, jog dėl karantino VMI paslaugos gali būti teikiamos tik nuotoliniu būdu, ir tai, kad deklaravimo laikotarpiu konsultacijų poreikis gerokai išauga, VMI konsultacijas telefonu šiemet teiks mokesčių specialistai visoje šalyje. Taigi, jei pildant deklaraciją e. būdu gyventojams kils klausimų, pasikonsultuoti jie gali ne tik paskambinę 1882, tačiau ir bet kuriuo papildomu telefonu, kurių ilgieji numeriai yra skelbiami VMI interneto svetainėje.

VMI primena, kad gyventojams, kurie vykdo individualią veiklą, tačiau neturi galimybės deklaracijos pildyti e. būdu per EDS, jiems deklaraciją padės užpildyti konsultantai, paskambinus 1882.

Savarankiškai aktualią informaciją deklaruojantys, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei individualią veiklai skirtą vedlio video gidą galima rasti adresu www.vmi.lt, išsamius paaiškinimus – VMI vaizdo kanale. Taip pat, aktuali informacija susijusi su deklaravimu, skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje:
www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Gyventojai jau gali skirti paramą.

VMI primena, jog prašymų skirti pajamų mokesčio dalį paramai tvarka ir forma nesikeičia (FR0512, 4 versija), ją galima pateikti prisijungus prie EDS. Paremti organizacijas, partijas, profesines sąjungas ar meno kūrėjus šiais metais galima iki liepos 1 d. Informacija, kaip paprasčiausia tą padaryti e. būdu yra čia: https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Pernai daugiau nei 26,3 tūkst. Alytaus apskrities gyventojų paramai skyrė apie 694 tūkst. eurų, iš jų 23 tūkst. eurų - politinėms partijoms ir 13,7 tūkst. profesinėms sąjungoms.

VMI informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą