Nuotraukos autorius: J.Stacevičius

Odontologai perspėja – po karantino kainos kils

Šalies odontologų rūmų Tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus sako, kad darbo sąlygos ir paslaugų teikimas po koronaviruso epidemijos bus visai kitoks nei iki šiol ir tikėtina, kad išliks gana ilgam laikui ir tai gali turėti įtakos galutinei paslaugos kainai, rašo portalas lrt.lt. Pasak jo, pačių paslaugų kainos kilti neturėtų, nes po karantino vėl leidus tęsti veiklą odontologai susidurs su didele konkurencija tarpusavyje, tad paslaugos, norint pritraukti klientą, brangti neturėtų. Tačiau minėtos apsaugos priemonės gali tapti papildoma eilute galutinėje sąskaitoje. „Tos apsaugos priemonės yra gana brangios. Ir mes žinome, kodėl mes jų dabar neturime – tiekėjai labai išpūtė apsaugos priemonių kainas: kaukių, respiratorių, chalatų, antbačių... Tie respiratoriai ir kitos apsaugos priemonės kiekvienam pacientui bus keičiami. Bandėme skaičiuoti, kiek tai kainuotų vienam pacientui: apie 50 eurų prisideda vien apsaugos priemonėms įsigyti ir panaudoti atliekant paslaugas“, – pareiškė A.Šeikus.

Papildomai mokėti teks ir už panaudotų priemonių utilizavimą. A.Šeikus be kita ko svarsto, kad šioms prekėms galėtų būti pritaikytas lengvatinis ar visai panaikintas pridėtinės vertės mokestis, nes tai šiek tiek sumažintų patiriamą naštą.

Jo vertinimu, odontologams leidus dirbti po karantino, derėtų reguliariai testuoti odontologus būtent dėl tos grėsmės, kad jie lengvai gali tiek užsikrėsti, o po to ir platinti koronavirusą. Odontologines paslaugas, remiantis Vyriausybės planu, bus galima teikti tik atšaukus karantiną.

BNS ir lrytas.lt informacija 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą