Nuotraukos autorius: D.Umbraso nuotr.

Degalinėje sustojusiems tik pasinaudoti tualetu – prasta žinia: teks krapštyti piniginę

Nuo šiol prireikus greitai nubėgti į kai kuriose degalinėse esančius tualetus gali to nebepavykti, mat nosimi atsimušite į duris su kodu. O jei degalinėje nieko nepirksite ar nesipilsite degalų, tualetą matysite kaip savo ausis ir tam reikės papurtyti piniginėje esančius žvangančiuosius.

lrytas.lt žiniomis, jau kurį laiką degalinių tinklo „Circle K Lietuva“ tualetai ne įmonės klientams yra apmokestinti. Paprašė susimokėti Štai, pavyzdžiui, prie Gariūnų esančioje įmonės tinklo degalinėje už apsilankymą tualete prašoma 0,29 euro. Kiek laiko egzistuoja nauja tvarka, darbuotoja sakė nežinanti, mat čia ji dirba visai neseniai.

Tai, kad nemokamas buvęs tualetas nuo šiol kainuoja, atrodo, stebina ir į degalinę užsukusius klientus. „Tai čia dabar reikia mokėti?“ – klausė į degalinę su vyru užėjusi moteris. Už prekystalio stovinti darbuotoja paaiškino, kad, norint į tualetą patekti nemokamai, reikia ką nors pirkti, o jei neperki, teks mokėti pinigus. Viršuliškėse esančioje degalinėje tualeto kaina tokia pati – 0,29 euro. Pardavėja prasitaria, kad tokia tvarka dar visai nauja. O gal salės darbuotoja į tualetą įleis nemokamai? Ji nusijuokia: „Ne, negaliu, turėsite ką nors pirkti“, – atšauna ji.

Kaip paaiškėja, už tualetą mokėti reikia ne visose degalinėse. Štai užsukus į A.Goštauto ir Geležinio Vilko gatvėse esančias „Circle K“ degalines tualetu pasinaudoti galima nemokamai. Ir bamba, ir palaiko Pakalbintas vilnietis Mindaugas teigė tokių apmokestinimo pokyčių nesuprantąs. „Degalinėje sustojau nusipirkti kavos ir nueiti į tualetą. Sužinojęs naująją tvarką buvau nustebęs. Tai ką, dabar pirmiausia turiu nusipirkti kavos, o tada ją su savimi neštis į tualetą?“ – klausė Mindaugas ir sakė, kad tokiam degalinių tinklo sprendimui pritrūko logikos.

Tiesa, jis teigė taip visko nepalikęs. „Pradėjau ginčytis su degalinės darbuotoja, aiškinti, kad nenoriu neštis karšto gėrimo į tualetą. Kažkokia nesąmonė. Vis dėlto moteris nusileido ir sutiko man pasakyti durų kodą, o kavos grįžau vėliau“, – pasakojo nepatogumų patyręs vilnietis. Atsirado ir palaikančiųjų tokį apmokestinimą. „Man toks sprendimas atrodo normalus. Juk taip yra visame pasaulyje, jokia čia naujiena. Nieko neperki? Mokėk pinigus“, – sakė Justas. Riboja žmonių srautus „Cicle K Lietuva“ atstovė žiniasklaidai Džolita Adomkienė pasakojo, kad „Circle K Lietuva“ degalinėse besilankantys klientai tualetu gali pasinaudoti nemokamai ir jokie papildomi mokesčiai nėra taikomi. Žinoma, visai kita situacija yra, jei degalinėje nieko neperkate ir nesipilate degalų, kitaip tariant, sustojate ir užsukate tik pasinaudoti tualetu. „Visų teikiamų paslaugų kokybei keliame itin aukštus reikalavimus, tai galioja ir mūsų WC zonai.

Kai kurios degalinės yra tokiose vietose, kuriose žmonių srautas dėl objektyvių priežasčių yra ypač didelis. Būtent čia neišvengiamai susidaro situacijos, kai į degalinę užsukama tik kaip į tualetą. Tokiais išskirtiniais atvejais WC zonos tvarkymo ir priežiūros išlaidomis mes dalijamės su jos naudotojais tam, kad sureguliuotume eiles šalia ir tvarką viduje“, – tualetų apmokestinimą ne degalinių tinklo klientams aiškino Dž.Adomkienė. Specialistė teigė suprantanti, kad pasitaiko situacijų, kai iš pradžių skubama į tualetą, o tik po to pilami degalai, perkamos kitos prekės ar maistas, todėl, pasak jos, buvo pagalvota, kaip išspręsti ir šį klausimą. „Tokiais atvejais iš galutinės kliento sąskaitos atimame už pasinaudojimą tualetu išleistą mokestį. O jei norima pasinaudoti tik tualetu, taikomas simbolinis keliasdešimties centų mokestis“, – sakė ji. Kuriose tiksliai tinklo degalinėse tualetai ne įmonės klientams mokami, Dž.Adomkienė nepatikslino.

lrytas.lt informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą