Aguoninės bandelės su šokoladu: receptas, kurį norisi iškart išbandyti

Aguonos, aguonos... Turbūt drąsiai galiu sakyti, kad metas iki Kalėdų ir bus tas laikas, kai jų atsivalgysime metams į priekį.

O dar kai receptas primena vaikystę ir mokyklines „bulkutes“, tai taip ir norisi imti ir tuoj pat jį išbandyti.

Aguoninės bandelės

Tešlai reikės:

380 g miltų

10 g sausų mielių

100 ml šilto vandens

100 g cukraus

100 g sviesto

2 nedidelių kiaušinių

žiupsnelio druskos

trynio bandelėms aptepti

uogienės (labai tinka abrikosų, moliūgų)

Įdarui reikės:

2 stiklinių aguonų

4–5 v. š. cukraus

1 a. š. vanilinio cukraus

1 kiaušinio baltymo

Glajui reikės:

200 g šokolado

100 ml grietinėlės

Aguonas užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite keletą valandų arba per naktį. Nupilkite vandenį ir keletą kartų permalkite. Aguonas sumaišykite su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir lengvai išplaktu baltymu.

Tešlai į dubenį supilkite persijotus miltus, suberkite sausas mieles, cukrų ir druską. Supilkite šiltą vandenį, lengvai išplaktą kiaušinį ir užminkykite tešlą. Tada supilkite lydytą sviestą ir vėl gerai suminkykite tešlą ir padėkite šiltai vienai valandai, kad pakiltų.

Pakilusią tešlą lengvai perminkykite. Tešlą padalinkite į dvi dalis ir iškočiokite dvi 5–6 mm storio ir 30 cm pločio juostas. Aptepkite nedideliu kiekiu uogienės ar džemo.

Sudėkite aguonų įdarą lygiomis dalimis ir atsargiai kiekvieną dalį suvyniokite į vyniotinį. Kiekvieną vyniotinį padalykite į 10 lygių dalių, aptepkite kiaušinio tryniu ir padėkite 15 minučių šiltai.

Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių ir kepkite bandeles apie 20–25 minučių. Atvėsusias bandeles apliekite šokoladiniu glajumi.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą