Vyriausybė pritarė ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti Lietuvoje nepaprastąją padėtį iki šių metų balandžio 20 d. 24 valandos dėl Rusijos Federacijos veiksmų, kurie kelia grėsmę Lietuvos nacionalinio saugumo interesams. Šiam nutarimui turės pritarti dar Seimas.

Nepaprastosios padėties metu būtų tęsiamos jau taikomos priemonės – sustiprintu režimu saugoma valstybės siena ir vykdomi patikrinimai pasienyje, saugomi svarbūs valstybei objektai.

Tačiau papildomai siūloma riboti teisę rinkti informaciją apie nacionaliniam saugumui svarbias įmones, griežtinamas vizų režimas. Taip pat griežčiau būtų kontroliuojamas karo kurstymas – ribojama informacija, kuria bus skleidžiama dezinformacija, kurstomas karas ir neapykanta.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, nuo nepaprastosios padėties įvedimo ne tik išliko grėsmė visuomenės rimčiai, bet ji ir žymiai padidėjo.

„Rusijos sukeltas karas Ukrainoje ne tik nemažėja, bet ir intensyvėja – daromi nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai, nuolatiniai tarptautinės teisės pažeidimai. Visa tai lėmė didelio masto humanitarinę krizę bei karo pabėgėlių iš Ukrainos srautą. Todėl reaguodami į tai turime imtis papildomų saugumo priemonių galimoms grėsmėms atremti“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Stiprinant valstybės sienos (ES išorinės sienos) apsaugą, būtų užtikrintas ir humanitarinis nuo Rusijos karinės agresijos ar persekiojimo besitraukiančių asmenų įleidimas.

Nutarimu būtų ribojama teisė rinkti informaciją apie nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbias įmones ir kitus svarbius objektus, kadangi pastebimos tam tikros asmenų veiklos šių objektų prieigose.

Siekiant kovoti su Rusijos ir Baltarusijos vykdoma dezinformacija, būtų ribojamas Rusijos Federacijos ar Baltarusijos Respublikos įsteigtų, kontroliuojamų programų transliavimas, taip pat informacijos, kuria skleidžiama dezinformacija, kurstomas karas, skleidimas.

Taip pat pasiūlytas ir vizų režimo sugriežtinimas – stabdomas vizų išdavimas Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečiams LR vizų išdavimo tarnybose užsienyje, išskyrus jei tarpininkauja Užsienio reikalų ministerija.                                                                         

Pažymėtina, kad nutarimo projekto įgyvendinimas skirtas grėsmėms valdyti, todėl nepatogumų Lietuvos gyventojams nesukels.                       

Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu nepaprastoji padėtis Lietuvoje įvesta nuo vasario 24 d. 13 val. iki kovo 10 d. 24 valandos.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą