Pasitikdami naujuosius, būkime dėmesingi vieni kitiems

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena, kad pagal atitinkamus Lietuvos Respublikos ir vietos savivaldybės teisės aktus, pirotechnikos priemonių naudojimas miesto viešose vietose, išskyrus švenčių dienas, nuo 22 valandos vakaro iki 7 valandos ryto yra draudžiamas.

Pirotechnikos priemones net ir leidžiamu laiku draudžiama naudoti arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, masinio žmonių susibūrimo vietose (renginiuose, autobusų ir troleibusų stotelėse, stotyse ir pan.), važiuojamosiose kelio dalyse, pėsčiųjų judėjimo zonose.

Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 48 straipsnis numato, kad už Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, vykdymą ar pažeidimus gali būti skirta bauda nuo 100 iki 600 eurų. Pakartotinis pažeidimas jau užtraukia baudą nuo 500 iki 1000 eurų. 

Taip pat primename, kad administracinę atsakomybę užtraukia ir alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymas ir nederamas elgesys viešosiose vietose. 

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 484 straipsnį viešoje vietoje esantiems neblaiviems asmenims, įžeidžiantiems kitų žmogaus orumą ir dorovę, gali būti skiriama nuo 20 iki 100 eurų bauda. 

Taip pat už šio straipsnio pirmoje ir antroje dalyse numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vieno mėnesio iki vienų metų.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rytis Vitkauskas, linkėdamas saugių kitų metų sutiktuvių, ragina atsakingai bei tinkamai naudotis pirotechnikos gaminiais, švęsti kultūringai, būti dėmesingais ir atlaidesniais vieni kitiems. 


Viešosios tvarkos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą