Alytaus jaunimo parke – dvi kalnelių trasos

 

Alytaus jaunimo parkas vis labiau atgimsta, nes kasmet jis pildomas aktyvaus laisvalaikio zonomis. Pernai buvo įrengta parkūro aikštelė, o 2017 m. – riedlenčių parkas. Planuojama, kad dar šiemet parke atsiras dvi dviračių kalnelių trasos (angl. „pumptrack“). Viena trasa bus skirta vaikams ir pradedantiesiems, o kita bus pagrindinė – „veidrodinio“ dizaino. Pirmuosius šių trasų įrengimo darbus planuojama pradėti gegužės mėnesį.
Apie šių trasų atsiradimą mieste buvo diskutuojama jau keletą metų. Dar pernai metų pradžioje vyko susitikimas su jaunimo atstovais. Jie dar kartą patvirtino, kad šios trasos suaktyvintų dar daugiau įvairių jaunimo bendruomenių. Taip pat buvo pristatyta vizija, kaip ši trasa galėtų atrodyti.
Uždaro kontūro kalnelių trasą sudaro įvairaus aukščio kalneliai ir viražai. Jų dydis, forma ir išdėstymas leidžia trasa važiuoti dviračiais, riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais įvairių įgūdžių lygio žmonėms. Šios trasos bus pritaikytos įvairaus amžiaus dviratininkams. Jose bus galima atlikti įvairaus pobūdžio triukus.
Savivaldybė pernai skelbė konkursą ir rugpjūčio mėnesį pasirašė sutartį su rangovu. Latvijos įmonė įsipareigojo nuo pasirašymo dienos per 15 mėnesių parengti projektą ir įrengti dviračių trasą.
Dviračių kalnelių trasas dengs asfalto danga, ji užtikrins gerą riedėjimą. Pradedančiųjų ir vaikų trasa bus iki 40 m ilgio, ji bus įrengta šalia parkūro aikštelės. „Veidrodinio“ dizaino trasa, kurioje bus dvi vienodos trasos viename, sieks apie 190 m ilgį ir ji atsiras šalia riedlenčių aikštelės. Įrengus trasą bus sutvarkyta aplinka, pastatyti informaciniai ženklai su saugos taisyklėmis.

Dviejų dviračio kalnelių trasų įrengimas savivaldybei kainuos per 196 tūkst. Eur.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

  • Bukar Inusa
    prieš 34 minučių
    Ieškote paskolos konsoliduoti skolą, paskolos be užstato, paskolos verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir privatiems asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

Parašykite komentarą