Bibliotekoje 3D spausdintuvu jau spausdinamos apsaugos priemonės medikams

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie skirti medikams apsisaugoti. 

Mūsų biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų bibliotekų, turi 3D spausdintuvą. Iki šiol jis buvo naudojamas edukaciniais tikslais.
Būdami pilietiški ir socialiai atsakingi šiuo visiems nelengvu metu, nuspendėme savo galimybių ribose prisijungti prie bendros pagalbos aprūpinant Alytaus medikus apsaugos priemonėmis.
Permatomi plastikiniai apsauginiai skydeliai dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su veidu. Rėmeliai (laikikliai), kuriuos spausdiname 3D spausdintuvu, skirti skydams pritvirtinti. Rėmeliai 3D spausdintuvu ‚kepami“ pagal iš anksto paruoštą modelį. Vieno rėmelio spausdinimas trunka apie 2 valandas, iš 1 kg žaliavos galima atspausdinti 50 rėmelių. Per vieną darbo dieną galime atspausdinti maždaug 4 laikiklius. Rėmeliai (laikikliai) bus komplektuojami su skydeliais ir pristatomi Alytaus S. Kudirkos ligoninės medikams.
Rėmeliai (laikikliai) spausdinami laikantis projekto kuratorių rekomendacijų: dezinfekuojant rankas ir naudojant pirštines. Tai bus ne vienkartinio naudojimo gaminys –dezinfekavus galima bus naudoti ne vieną kartą.

Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą