Skiriama kompensacija už išlaidas vykstant į darbą

Darbą susiradusiems Alytaus rajono gyventojams kelionė į darbą nieko nekainuoja, nes už ją sumoka Alytaus rajono savivaldybė.  Šia pagalba buvę bedarbiai jau naudojasi trečius metus, šiemet kompensacijas gauna 15 gyventojų.

„Kad žmonėms kelionės į darbą išlaidos nebūtų priežastis nebedirbti, nusprendėme jas kompensuoti. Alytaus rajone taikomos įvairios priemonės nedarbui mažinti“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Kaip sakė savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Jolita Gruzinskienė,  šiemet Alytaus rajono savivaldybės biudžete bedarbių kelionėms į darbą kompensacijoms numatyta 10 tūkst. Eur.

Kelionės išlaidos į darbą ir atgal gali būti kompensuojamos įsidarbinusiems ir tris mėnesius išdirbusiems Alytaus rajono savivaldybės gyventojams, registruotiems Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento Alytaus skyriuje ir turintiems bedarbio statusą. Kelionės į darbą ir atgal kompensacija pradedama mokėti už ketvirtąjį darbo  mėnesį ir mokama ne ilgiau kaip 9 mėnesius. Kompensacija gali būti skiriama ir važiuojantiems viešuoju, ir savo transportu. Savivaldybės skiriamos išmokos dydis yra ne didesnis nei 70 Eur per mėnesį.

„Savivaldybė kompensuoja kelionės išlaidas nuo gyvenamosios vietos Alytaus  rajone iki darbo vietos už ne daugiau kaip 20 km. Atstumas skaičiuojamas pagal elektroninio žemėlapio skaičiuoklėje nurodomą trumpiausią maršrutą. Kompensacija neskiriama, jeigu įsidarbinusio bedarbio nuolatinė gyvenamoji vieta yra tame pačiame mieste, miestelyje ar kaime, kaip ir darbo vieta“, – sakė J. Gruzinskienė.

Kelionės išlaidos į darbą ir atgal kompensuojamos nuo 2018 m. iš savivaldybės biudžeto lėšų. Pernai išmokos skirtos 17 rajono gyventojų, išmokėta 2,6 tūkst. Eur.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą