Pasodintas Stelmužiukas – Lietuvos ir Europos jaunimo metų ąžuoliukas

2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Ta proga Butrimonių gimnazijos parke šiandien pasodintas Stelmužiukas – iš Lietuvos gamtos paminklo – apie 1500 metų senumo Stelmužės (Zarasų r.) ąžuolo – seniausio ir storiausio Lietuvos bei vieno seniausių ąžuolų Europoje – gilės išaugintas ąžuoliukas. 

Alytaus rajono savivaldybės jaunimas, kartu su visais Lietuvos ir Europos jaunuoliais minėdamas   Tarptautinę jaunimo dieną, tokiu būdu prisijungė prie  ,,Jaunimo parko“ idėjos įgyvendinimo.

Kodėl sodinamas ąžuoliukas? Senovėje lietuviai ąžuolus laikė šventais medžiais, juos gerbė. Tai – mūsų protėvių medžiai, nuo senų senovės laikomi augimo, jėgos, stiprybės ir amžinojo gyvybės atsinaujinimo gamtos cikle simboliais. Juk sakoma, kad žmonės ir medžiai turi bendrą likimą. Šis žinojimas nėra visai išnykęs iš žmonių sąmonės ir šiandien įgauna naujos energijos.

Sveikindama Butrimonių gimnazijos parke susirinkusį jaunimą, visuomenės atstovus, Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė juokavo, kad jaunimas yra ne tik stiprus, gyvybingas, aktyvus, bet ir reiklus, – reikalauja atkreipti dėmesį į jauniems žmonėms kylančias problemas, į pasaulio jaunimo situaciją, jaunimo iniciatyvas kuriant ateities pasaulį. G. Jociunskaitė perdavė susirinkusiems šventės dalyviams Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko sveikinimus ir saldžias bei gaivias dovanas – ledus.

Sveikinimo žodį tarė ir savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas,  Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas, kuris taip pat yra Butrimonių jaunimo asociacijos „Užaugę ant laiptų“ įkvėpėjas bei vadovas. A. Karlonas pakvietė visus ąžuoliuko sodinimo ceremonijos dalyvius į jaunimo vakarėlį miestelio aikštėje – jau šį vakarą, 21 val. Jaunimo būryje sava jautėsi ir savivaldybės Švietimo, kultūros bei sporto skyriaus vedėjo pareigas einanti Evelina Žukauskienė.

Pasodinti iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintą ąžuoliuką suteikta garbė savivaldybės administracijos vadovei Gintarei Jociunskaitei ir gimnazistui Airidui Gudelaičiui. Kodėl būtent Airidui? Nes jis  savo pasiekimais garsina ne tik Butrimonis, Alytaus rajoną, bet ir Lietuvą,– sakė vaikino bendramoksliai. Airidas atstovavo Lietuvai Europos Parlamente vykusiame „Euroscola“ renginyje, jis dalyvauja biologijos ir fizikos olimpiadose ir laimi prizines vietas, jis yra konkurso „Geriausias elektrotechnikas 2021“ dalyvis,  atstovauja gimnazijai įvairiuose konkursuose, varžybose, yra draugiškas, geba suburti kolektyvą. Mokosi puikiai. Laisvalaikiu lanko šokių kolektyvą ,,Gojelis“, dainuoja gimnazijos ,,Jaunimo chore“. 

Štai, koks jaunimas reprezentuoja Alytaus rajoną!

Ąžuoliukas pasodintas, palaistytas, palinkėta, kad Dzūkijos žemė jam būtų gera augti ir bujoti.  Butrimoniškiai pasižadėjo prižiūrėti ir globoti šį Lietuvos galiūno Stelmužės ąžuolo

 palikuonį, o Alytaus rajono savivaldybė jaunimą kviečia ir toliau organizuoti įvairius renginius, siūlyti idėjas, skelbti akcijas, kad Lietuvos  ir Europos jaunimo metai  paliktų ryškų pėdsaką  mūsų jaunuolių gyvenime.

Alytaus rajono savivaldybės infromacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą