Alytaus mokyklų tinklas nesikeis

 

Tolimesnis Vidzgirio mokyklos uždarymo klausimas artimiausiu metu nebus svarstomas.
Gavusi Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas bei įvertinusi miesto bendruomenės nuomones, savivaldybės administracija Vidzgirio mokyklos uždarymo klausimo tarybai neteiks. Iš visų apklaustų miesto mokyklų bendruomenių tik dvi pritarė tokiam žingsniui, o ministerijos rekomendacijos buvo svarstyti pradinių mokyklų tinklo optimizavimą prieš sprendžiant didžiųjų mokyklų ateitį.
„Galvojome ir apie tai, bet čia reikalinga platesnė diskusija, nes tėveliai, kurie veda vaikus būtent į mažas pradines mokyklos, paprastai sąmoningai renkasi, kad jų vaikai būtų tarp bendraamžių ir nenori jų vesti į pagrindines. Toks variantas yra įmanomas, bet nėra išdiskutuotas ir dėl to taip pat reikės mokyklų bendruomenių pritarimo“, – teigė savovaldybės mero pavadotoja Valė Gibienė.
Tinklo pertvarkos planas buvo inicijuotas dėl to, kad per 15 metų Alytuje mokinių sumažėjo 47 procentais nuo 13 tūkstančių moksleivių 2003 metais iki 7 tūkstančių 2018 metais. Be to, Alytuje mažėjant vaikų skaičiui, buvo uždarytos 8 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bet šis tinklo optimizavimas nepalietė mokyklų, jų išliko tiek pat.
„Mūsų frakcija tiek dabar, tiek ateityje nori išlaikyti tėvų galimybę rinktis mokyklas savo nuožiūra, bet tai reiškia ir tai, kad neturime dirbtinai versti rinktis nepopuliarias mokyklas, o tai gali ir toliau mažinti mokinių skaičių kai kuriose Alytaus mokyklose. Tad tikimės, kad tėvai ne tik diskusijose įrodinės, kad visos mokyklos yra reikalingos, bet ir ves į jas savo vaikus“, – po posėdžio sakė Alytaus didžiausios tarybos frakcijos seniūnas Tautvydas Tamulevičius.
Alytuje ir toliau veiks 8 pagrindinės (dalis jų taps progimnazijomis), 3 pradinės mokyklos ir 4 gimnazijos.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą