Druskininkų savivaldybėje paskelbta stichinė sausra

Birželio 25 dieną Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informavo, kad sausringas laikotarpis Druskininkų savivaldybėje pasiekė LR Aplinkos ministro patvirtintus stichinės sausros rodiklius. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje sausra yra vertinama pagal kritulių kiekio ir oro temperatūros sumų santykį per 30 dienų laikotarpį, kai vidutinė paros oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių šilumos. Jeigu sausringas laikotarpis tęsiasi ilgiau nei 30 dienų, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba konstatuoja stichinę sausrą. LR Žemės ūkio ministerija sudaro savivaldybių, nukentėjusių nuo stichinės sausros sąrašą. Paskelbus stichinę sausrą, ūkininkai gali gauti draudimines išmokas už patirtus nuostolius, jeigu yra apsidraudę nuo stichinės sausros.

Stichinės sausros paskelbimas Druskininkų savivaldybėje patvirtina, kad praėjusią savaitę posėdžiavusios Ekstremalių situacijų komisijos sprendimas paskelbti ekstremalią situaciją dėl sausros padarinių yra pagrįstas. Dėl per ilgą laikotarpį besitęsiančių karščių ir sausų orų Druskininkų savivaldybėje augalų vegetacija yra sustojusi, ganyklos išdegusios - tai sukėlė daug rūpesčių krašto ūkininkams. Be to, Druskininkų savivaldybės teritorijoje taip pat nustatyta pati aukščiausia ir pavojingiausia V miškų gaisringumo klasė. Atsižvelgiant į grėsmingą padėtį, jau nuo gegužės 30 dienos Druskininkų savivaldybės teritorijoje fiziniams asmenims yra draudžiama lankymasis miškuose. Taip pat draudžiamas bet koks atviros ugnies naudojimas, nes įsivyravus sausrai gaisrų pavojus itin išaugęs.

Nežiūrint to, kad paskutiniu metu keletą dienų silpnai palijo lietus, susidariusios situacijos tai nekeičia, todėl prašome gyventojų būti atsakingiems ir itin atsargiems, miškuose lankytis tik esant būtinybei – nekūrenti laužų, nemėtyti nuorūkų, pastebėjus bepradedantį degti mišką operatyviai informuoti ugniagesius gelbėtojus.

 

Stichinė sausra šiuo metu alina jau 11 savivaldybių.

Druskininkų miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą