Socialinė parama mokiniams – laikas tvarkyti dokumentus

Artėjant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriama 57 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti. Alytaus rajono gyventojai raginami neatidėlioti pateikti prašymus, kad jų vaikai mokyklai reikiamus daiktus turėtų nuo rugsėjo.

Prašymai dėl socialinės paramos mokiniams rajono savivaldybėje pradėti priimti nuo liepos 1 dienos. Kartu su prašymu paramai mokinio reikmėms įsigyti priimami ir dokumentai nemokamam maitinimui mokykloje gauti.

Kaip sakė Socialinės paramos skyriaus vyresn. specialistė Dovilė Lukoševičienė iki šių metų rugpjūčio pradžios savivaldybė socialinę paramą mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamą maitinimą jau skyrė daugiau kaip 400 mokinių. Daugiausiai prašymų priimta Simno seniūnijoje.

Norintys gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti prašymus savivaldybėms gali pateikti iki spalio 5 dienos. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (183 eurai).

Jei mokinys patiria socialinę riziką arba auga šeimoje, patiriančioje socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis.

Ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti vienas iš mokinio tėvų ar kitų pilnamečių šeimos narių gali kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota – į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją.

Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas, gautas per 3 praėjusius mėnesius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams, arba kreipimosi mėnesio pajamas, jei kreipimosi mėnesį, palyginti su trimis praėjusiais mėnesiais, pasikeitė šeimos pajamų šaltinis ar šeiminė padėtis. Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams (socialinę pašalpą ar būsto šildymo, geriamojo ar karšto vandens išlaidų kompensacijas), pateikiamas laisvos formos prašymas ir pažymų apie šeimos gaunamas pajamas pateikti nereikia.

Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo ar bendrojo ugdymo programas.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą