Paminklui kapinėse reikia leidimo

Artimųjų netekę žmonės labai dažnai vasarą stengiasi sutvarkyti kapavietes, pastatyti atminimo paminklus. Tačiau ne visi žino, kad vykdyti įvairius kapavietės tvarkymo darbus galima tik gavus leidimą. Alytaus rajono savivaldybės specialistai pastebi, kad reikalavimo mažai kas laikosi, dėl to gali sulaukti raginimo sumokėti baudą.

Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje esančios kapinės tvarkomos pagal Leidimų laidoti išdavimo, kapaviečių (kapų) identifikavimo bei laidojimo, kapinių lankymo ir leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašą.

Už kapavietės arba kolumbariumo nišos priežiūrą atsakingas laidojantis asmuo, kurio prašymu išduotas leidimas laidoti ir skirta kapavietė arba kolumbariumo niša, arba asmuo, apie kurį pranešta kapinių prižiūrėtojui, tai yra seniūnijos, kurios teritorijoje yra kapinės, seniūnui. Kapavietės prižiūrėtojo duomenys įrašomi į laidojimų ir kapaviečių statinių registravimo žurnalą.

Asmenys, atsakingi už kapavietės priežiūrą, norėdami atlikti kapavietės tvarkymo (statinių statymo ir rekonstravimo) darbus, privalo užpildyti prašymą ir pateikti seniūnui ar jį pavaduojančiam asmeniui.

Atkreiptinas dėmesys, kad kapinėse draudžiama važinėti bet kokiu transportu (išskyrus specialųjį), išvežti, remontuoti kapų statinius, sodinti arba persodinti medžius, juos genėti arba naikinti, statyti suolus praėjimuose tarp kapų. Tokius darbus galima vykdyti tik informavus seniūnijos seniūnus.

Statybines atliekas (antkapius, paminklus, stambias šakas ir kt.) privalo išvežti kapavietę tvarkęs asmuo, žaliosios ir komunalinės atliekos turi būti rūšiuojamos ir pilamos į jiems skitus konteinerius.

Asmenys, pažeidę šio tvarkos aprašo reikalavimus, atsako įstatymų nustatyta tvarka – pinigine nuobauda.

Jeigu įrengiant kapo paminklą, antkapį, atliekant kitus kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūros darbus, padaroma žala kapinėms, kitoms kapavietėms ar kolumbariumo nišoms, kolumbariumui ar kitiems statiniams, pašalinti pažeidimus ir atlyginti žalą privalo už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą atsakingas asmuo.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą