Prižiūrėkite laiptines! Reikia priemonių? Parūpinsime.


Karantino metu erdvių ir patalpų, kuriomis naudojasi daugiau žmonių, priežiūrai reikia daugiau dėmesio. Daugiabučių laiptinės – vienos iš jų. Alytaus rajono savivaldybė yra pasiruošusi parūpinti priemonių laiptinių dezinfekcijai gyventojams, neturintiems galimybių jų įsigyti.
Laiptinės plovimas drėgnu įprastu būdu, turėklų, rankenų valymas, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų) ir specialius dezinfekantus – tai yra tai, ką turėtų kasdien atlikti patys gyventojai. Tai turi būti ne vienkartinis pasitvarkymas ar dezinfekcija, o kasdienis procesas.
Karantino metu laiptinių negalima tvarkyti sausuoju būdu, t. y. šluoti. Būtina laiptines vėdinti bent du, tris kartus per dieną, sudarant skersvėjį. Svarbu suprasti, kad patalpų dezinfekcijai nebūtina ieškoti specialių priemonių, tam tinka ir įprastas baliklis, kurio sudėtyje yra natrio hipochlorito. Laiptinėms valyti ir dezinfekuoti rekomenduojama naudoti 0,1% natrio hipochloritą (skiedimas santykiu 1:50, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija yra 5%), po valymo šiuo tirpalu, reiktų perplauti neutraliu plovikliu.
Alytaus rajono daugiabučių gyventojai, neturintys galimybių įsigyti priemonių laiptinių dezinfekcijai, susisiekite telefonu 8 612 26 837.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą