Melioracijos griovys galimai tapo fekalijų vamzdžiu

Administracinių nusižengimų kodekso 246 str. 2 dalis numato, kad nuotekų išleidimas į drenažo sistemas užtraukia baudą fiziniams asmenims nuo 120 iki 580 eurų, juridiniams – nuo 300 iki 1450 eurų.

Butrimonių miestelyje aiškėja nemalonus įvykis – fekalijos galimai leidžiamos į melioracijos griovį, kurio vanduo įteka į Plasaupės upelį.

Miestelio gyventojai, ypač gyvenantys netoli gimnazijos, retkarčiais jausdavo nemalonų kvapą. Po aplinkosaugininkų, SĮ „Simno komunalininkas“ ir Alytaus rajono savivaldybės atstovų patikrinimo įtariama, kad į melioracijos griovį galimai buvo leidžiamos buitinės nuotekos.

„Melioracijos trasa, iš kurios į melioracijos griovį galėjo būti leidžiamos nuotekos, yra požeminė. Galimai padaryti nelegalūs prijungimai, kuriais kartkartėmis įtariama, kad leidžiamos nuotekos. Nepatogumų patiria visi Butrimonių gyventojai, o kur dar žala gamtai?“, – kalbėjo Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas, kartu su aplinkosaugininkais lankęs miestelio gyventojus.

Pasak seniūno, po aplinkos apsaugos darbuotojų vizito ne tik Butrimonių miestelio, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai suskubo įsirengti valymo įrenginius. Alytaus rajono savivaldybė iš dalies kompensuoja individualaus nuotekų valymo įrenginio išlaidas. Už vieną įrenginį, kuris atitinka Nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentą, mokama 300 eurų kompensacija. 

Melioracijos griovys, į kurį galėjo būti leidžiamos nuotekos, yra šalia gyventojų vadinamojo pėsčiųjų tako – nuo gimnazijos stadiono iki paukštyno. Gyventojai šiuo taku eina pasivaikščioti, bėgioja, vedžioja augintinius, todėl planuojami tako aplinkos sutvarkymo darbai.

Kiek laiko fekalijos galėjo būti leidžiamos į melioracijos griovį, seniūnas negalėjo pasakyti. „Griovys daug vandens surinkdavo, su juo buitinės nuotekos nubėgdavo į upelį. Esant sausam orui, nuotekų turinys griovyje užsistovėjo, tuomet pradėjo jaustis kvapai“, – kalbėjo A. Karlonas.

Aplinkosauginius patikrinimus, ar gyventojai turi nuotekų išvežimo dokumentus, toliau numatoma tęsti.

Melioracijos įrenginiai skirti dirvai nusausinti, lietaus vandeniui surinkti, bet ne nuotekoms išleisti. Prašome gyventojų sąmoningumo ir supratimo. Savivaldybė minėtus įrenginius rudenį planuoja rekonstruoti.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

  • Gyventojas
    prieš 53 minučių
    Buvo klausta pas praita seniuna del nuoteku, pasake nera pinigu ir ju nebus. Tai ka zmonem daryti? Tie vamzdziai nuo ruso laiku like, 100 metu jeis leidzia. Sudetu normalia kanalizacija ir zmones dar prisidetu, o dabar tik iesko kaltu. Gave paramas del lauko toletu, kazkas tas paramas istaske ir niekam neliko. Marijamples raj Želsvos miestely irgi tas pats. Tikekimes gal sitas seniunas kazka padarys del nuoteku.

Parašykite komentarą